Як в Україні зарахувати військову службу до пенсійного стажу

Як в Україні зарахувати військову службу до пенсійного стажу

У зв’язку з повномасштабним вторгненням Росії, в Україні діє загальна мобілізація та військовозобов’язані постійно поповнюють лави ЗСУ. На «Юридичному порталі України» розповіли, як зарахувати військову службу до пенсійного стажу.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Для підтвердження військової служби, а також служби цивільної оборони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів держбезпеки, розвідувальних органів приймаються:

  • військові квитки;
  • довідки архівних та військово-лікарських установ;
  • довідки військових комісаріатів, військових частин та установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, податкової та пенітенціарної служби.

Військова служба у складі чинної армії під час бойових дій, зокрема і під час міжнародного боргу, зараховується у трудовий стаж виходячи з довідок військових комісаріатів, які видаються порядку, визначається Міноборони.

Для підтвердження служби в органах внутрішніх справ та національної поліції приймаються довідки, які видаються згідно з порядком МВС.