Перший випадок віспи мавп виявили в Україні

Перший випадок віспи мавп виявили в Україні

15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Про це повідомляє  Міністерство охорони здоров’я України.

“Наразі пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби”, – йдеться в повідомленні.

Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, яке було проведено обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку.

За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Проте, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований в одному з великих міст країни.

“Із симптомів захворювання у нього спостерігається підвищена температура, висип на тілі”, – говорять в МОЗ.

Як повідомляли в МОЗ, в Україні, ймовірно, виявлять випадки зараження віспою мавп. Проте у Міністерстві охорони здоров’я впевнені, що епідеміологічного спалаху не буде.

Раніше у ВООЗ повідомили про більше ніж 100 випадках захворювання в країнах Європи та Північної Америки.

Віспа мавп – рідкісне вірусне зоонозне захворювання (тобто захворювання, що передається людині від тварин), симптоми якого у людини схожі з симптомами, які спостерігалися в минулому у пацієнтів з натуральною віспою, проте менш серйозні.