Відзначити День прибирання діями запрошуються мешканці Кам’янського

Відзначити День прибирання діями запрошуються мешканці Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Всесвітній День прибирання відзначається щороку 17 вересня. Долучитись до тотального прибирання своїми діями закликає мешканців Кам’янського український Центр управління відходами.

«17 вересня 60 мільйонів людей зі 191 країни світу візьмуть участь у Всесвітньому дні прибирання «World Cleanup Day»», – нагадує ЦУВ.

Цього року в Україні ініціатива пройде під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». За даними молодіжного руху Let’s do it, Ukraine, який організовує Всесвітній день прибирання в Україні, минулого року до ініціативи долучилося понад 300 тисяч людей, які поприбирали на майже 4000 локаціях і зібрати більш ніж 1000 тонн сміття.

В Кам’янському поки що не вдалося знайти тих, хто б влаштовував 17 вересня якісь організовані заходи з прибирання. Принаймні таких заходів не влаштовує міське самоврядування, повідомив Богдан Наполов, директор департаменту екології та природних ресурсів Кам’янського.

Але сама ініціатива вельми актуальна для Кам’янського, зауважив Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної громадської організації «Голос природи».

Як можна долучитися до ініціативи цього року?

  • прибрати територію біля свого будинку;
  • об’єднатися з друзями та однодумцями й організувати прибирання біля водойми, у парку тощо (у цьому випадку в першу чергу пам’ятайте про безпеку та не відвідуйте території, які не були перевірені ДСНС);
  • влаштувати прибирання у себе вдома, відсортувати відходи, відвезти/надіслати їх до нас у ЦУВ на перероблювання або утилізацію;
  • провести цифрове прибирання у своїх ноутбуках та смартфонах (повидаляти зайву інформацію та почистити пам’ять);
  • дати друге життя речам – речі у хорошому стані віддати у притулки, гуманітарні штаби чи безпосередньо ВПО;
  • взяти участь у волонтерських виїздах на розбори завалів.

⠀«Будь-які ваші ідеї, які є безпечними на цей час у вашому регіоні, вітаються. Поділіться з нами в коментарях, де і що ви плануєте поприбирати або ж розкажіть про свій спосіб взяти участь у World Cleanup Day», – закликають українців активісти руху Let’s do it, Ukraine.