В Україні планують розробити стратегію відвідування місць пам’яті війни

В Україні планують розробити стратегію відвідування місць пам’яті війни

Стратегію відвідування місць пам’яті, пов’язаних з військовою агресією росії в Україні пропонує розробити Державне агентство розвитку туризму України, враховуючи зацікавленість міжнародних та вітчизняних туроператорів, а також іноземних туристів щодо відвідування локацій, що перебували в окупації.

Про це заявила Голова Державного агентства розвитку туризму України (ДАРТ) Мар’яна Олеськів під час круглого столу, повідомляє пресслужба Держагенції.

У ДАРТ переконані, що держава має докласти визначних зусиль для увіковічення пам’яті про українських героїв та жертв російських звірств, належної популяризації історії незалежної України, її державотворення та спротиву, формування цілісного історичного світогляду щодо подій війни за свободу.

«Наше основне завдання – створити професійний майданчик для обговорення, який повинен стати полем спільного пошуку та пропозицій. Окремим питанням, яке заслуговує особливої уваги, має стати недопущення на таких об’єктах випадків надмірного туризму та десакралізації жертви, принесеної українцями заради перемоги», – наголосила очільниця ДАРТ Мар’яна Олеськів.

Заступник Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва сказала, що тема пам’ятання є дуже важливою і крім експертів по роботі з пам’яттю до неї слід залучати місцеві громади. Це потрібно зробити для того, щоб вони донесли своє  бачення щодо оформлення локацій, пов’язаних з військовою агресією росії в Україні. «Ми, як інституція, готові створювати умови для розвитку діалогу між професійною спільнотою та громадами», – сказала пані Чуєва.

Заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак зазначив, що наразі існує небезпека того, що нові сенси будуть вкладені у старі радянські шаблони. І для того, щоб цього не сталося, необхідно ретельно підходити до цього процесу. «Якщо ми говоримо про маршрути, то вони повинні містити як місця, що пов’язані зі злочином, так і місця, що пов’язані з героїчним спротивом українців».