Друге бустерне COVID-щеплення в Україні дозволили усім охочим

Друге бустерне COVID-щеплення в Україні дозволили усім охочим

В Україні дозволили робити друге бустерне щеплення проти коронавірусу усім повнолітнім охочим. Раніше бустерну дозу отримати вдруге могли лише українці, які входять до груп ризику. Також зменшено мінімальний термін вакцинації між базовим курсом та першим бустером з 6 до 5 місяців та дозволено вакцинацію від коронавірусу дітям від 5 років.

Вакцинація здійснюється не раніше, ніж через 4 місяці після отримання першого бустерного щеплення, повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу 19 вересня.

Міністерство охорони здоров’я, відповідно до рекомендацій WHO, EMA та ECDC та Національної технічної групи експертів з питань імунізації, також затвердило нові схеми вакцинації.

Ними передбачено, що вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

“Якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, окрім того, що безпечні, вони ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби”, – наголошують у відомстві.

Також в Україні зменшили мінімальний термін вакцинації між базовим курсом та першим бустером з 6 до 5 місяців.

“Відповідно до останніх досліджень, йдеться про оптимальний час для введення першого бустеру, у деяких людей захист може послаблюватись вже через 5 місяців, відповідно ми не можемо позбавляти їх права отримати бустер”, – пояснює Кузін.

Також дозволено вакцинацію від коронавірусу дітям від 5 років. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком лише від 12 років.

«Для дітей 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N 063-2/о відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я». Щеплення дітей віком від 5 до 11 років здійснюватимуть вакциною Comirnaty від Pfizer. Наразі Україна очікує на відповідну вакцину для дітей, адже це інше дозування. Деталі ми також повідомимо згодом, коли вакцина буде доступна в Україні», – зазначив Кузін.

Як резюмували у МОЗ, в Україні зараз доступні три вакцини проти COVID-19:

  • інактивована CoronaVac від Sinovac
  • мРНК-вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech
  • векторна Janssen (Jcovden) від Johnson&Johnson.Друге бустерне COVID-щеплення в Україні дозволили усім охочим - ФОТОДруге бустерне COVID-щеплення в Україні дозволили усім охочим - ФОТО