Стабільний валютний курс протягом двох місяців обіцяє НБУ

Стабільний валютний курс протягом двох місяців обіцяє НБУ

Автор: Валентин Фіголь.

Підстав для перегляду офіційного курсу валют найближчим часом – у вересні та жовтні, НБУ не бачить. Фінансова система України виявилась стабільнішою, ніж припускали фінансисти кілька місяців тому.

Девальвація гривні можлива у середньостроковій перспективі: до листопада у НБУ очікують стабільності на валютному ринку. Але вже зараз необхідно розуміти, якими макроекономічними заходами можна буде вирівнювати платіжний баланс. На цьому наголосив заступник голови Національного банку Сергій Миколайчук.

Стабільний валютний курс протягом двох місяців обіцяє НБУ - ФОТО

Пан Миколайчук зазначив, що на сьогодні баланс попиту та пропозиції на валютному ринку «менш-менш влаштовує» НБУ.

«За нашими оцінками, він не повинен погіршуватися протягом вересня та жовтня. Ми також очікуємо, що завдяки міжнародній допомозі, ми зможемо утримувати золото-валютні резерви на достатньому рівні», – спрогнозував заступник голови Нацбанку.

Він також заявив, що наразі немає підстав для перегляду офіційного курсу валют. Раніше в Мінфіні припустили, що до 2023 року долар може подорожчати до 50 грн. При цьому середньорічний курс має бути на рівні 42,2 грн/$.

У липні НБУ опублікував макропрогноз, згідно з яким інфляція у 2022 році становитиме 31%. Проте за результатами липня та серпня фінансова система України виявилась стабільнішою. «Ми побачили, що темпи зростання споживчих цін були дещо повільнішими за наші очікування. Це насамперед пов’язано зі зниженням ціни нафти у світі та із насиченням внутрішнього ринку пальним, що зменшило його вартість в середині країни, – розповів державний банкір. – Також ми закладали в наш прогноз повернення акцизів на пальне та додаткове оподаткування імпорту на рівні 10%. Цього наразі не відбулося».

Тож, за прогнозом С. Миколайчука, інфляція за підсумками 2022 року може бути нижчою, порівняно з попередніми оцінками Нацбанку.

За його словами, для утримання гривні надалі можна буде використати кілька варіантів. Це додаткове оподаткування імпорту та повернення акцизів на пальне. Запропоновані заходи мають, на думку заступника голови НБУ, «знизити обсяги емісії нацвалюти, стримати нарощування імпорту та, відповідно, зменшити попит на валюту».