Міністр охорони здоров’я на Дніпропетровщині розповів про боротьбу з “ганебними явищами” у роботі МСЕК

Міністр охорони здоров’я на Дніпропетровщині розповів про боротьбу з “ганебними явищами” у роботі МСЕК

Якщо термін інвалідності добіг кінця під час дії воєнного стану, то інвалідність продовжується автоматично також спрощено процедуру встановлення інвалідності. На цьому наголосив під час візиту на Дніпропетровщину міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, представляючи нового керівника державної установи «Український науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності»

“Через повномасштабне вторгнення росії на територію України та внаслідок їх терористичних дій ми маємо зростання показників інвалідизації серед українців. Тому питання встановлення інвалідності або продовження її строку наразі хвилюють багато українських родин. І робота МСЕК сьогодні полягає в підтримці таких пацієнтів та усілякому сприянні, а не в створенні їм перепон.

Нещодавно Президент України у відповідь на одну із петицій звернув увагу Уряду на наявність проблем у роботі МСЕК щодо фактів їх непрозорої діяльності. І зараз наше головне завдання подолати це ганебне явище. Не задумуючись будемо змінювати управлінців там, де буде спротив. І, як ми бачимо сьогодні, національних закладів це також стосується. Вдячний правоохоронцям, які активно викривають злочинні дії осіб, що фальсифікують довідки МСЕК”, — зазначив Віктор Ляшко.

Зауважимо, якщо термін інвалідності добіг кінця під час дії воєнного стану, то інвалідність продовжується автоматично без перекомісії до кінця дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. Також спрощено процедуру встановлення інвалідності. Під час війни інвалідність можна встановити заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.

У разі, коли особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд до МСЕК, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

У МОЗ наголошують, що укладання декларації між пацієнтом, що є внутрішньо переміщеною особою, та лікарем, який оформлює направлення на МСЕК, не потрібно, адже для того немає законодавчих підстав.