Об’єднання Фонду соцстраху та ПФУ зекономить декілька мільярдів страхових коштів

Об’єднання Фонду соцстраху та ПФУ зекономить декілька мільярдів страхових коштів

Верховна рада внесла зміни до закону “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”. Документом передбачається приєднання Фонду соціального страхування України до Пенсійного фонду України з 1 січня 2023 року. За підрахунками авторів законопроєкту, внаслідок об’єднання, економія страхових коштів становитиме 2-3 млрд гривень на рік.

Про це йдеться у проєкті закону №3663.

Таким чином, уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку буде Пенсійний фонд України.

Як зазначили в Інформаційному управлінні Ради, з ухваленням закону усі пенсійні та страхові виплати, а також соціальні послуги, які потерпілі на виробництві та члени їх сімей на сьогодні отримують від Фонду соціального страхування України, зберігаються.

Закон передбачає, що Пенсійний фонд України та його територіальні органи є правонаступниками Фонду соціального страхування України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції Фонду та їх відділень.

За підрахунками авторів законопроєкту, завдяки об’єднанню споріднених функцій фондів та інформатизації системи страхування, економія страхових коштів становитиме 2-3 млрд гривень на рік.

Нагадаємо, згідно з рішенням уряду, з 1 жовтня 2022 року виплачувати призначені субсидії та пільги буде Пенсійний фонд. З 1 грудня Фонд також призначатиме субсидії та пільги.