Найбільше переселенців на Дніпропетровщині працевлаштувалися у сферах торгівлі та промисловості

Найбільше переселенців на Дніпропетровщині працевлаштувалися у сферах торгівлі та промисловості

На Дніпропетровщині за час війни працевлаштували 19,6 тисячі людей. Серед них 1,5 тисячі переселенців. Двісті безробітних зі статусом ВПО змінили професію. Ще двадцятьом погодили видачу мікрогрантів на відкриття власної справи. Про це під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Селякова.

За сім місяців війни до служби зайнятості області звернулося майже 6 тис. переселенців.

«Нерідко переселенці мали нерозірвані трудові договори. Та в умовах війни питання вирішується в односторонньому порядку. Для цього потрібна заява на ім’я роботодавця. Її людина передає до центру зайнятості. Далі справа за фахівцями служби», – пояснила Наталія Селякова.

Роботу вже знайшли понад 1,5 тис. переселенців. Найбільше людей пішло у торгівлю та промисловість. Влаштовувалися також й у медзаклади регіону та транспортну сферу.

«Більшість з тих, хто ще залишається на обліку, – службовці у минулому. Вони обіймали керівні посади, були менеджерами, інженерами та економістами. Таких 68%. Є серед шукачів роботи зі статусом ВПО й гірники, водії, зварники та продавці. Ще 11% не мають професії», – сказала Наталія Селякова.

Двісті переселенців наважилися на зміну професії. Перевчилися у Центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Тут викладають за одинадцятьма професіями. Газозварник, майстер манікюру, молодша медична сестра та інші. Це тривале навчання, але є й короткотермінові курси, наприклад, програмування. Напрямок людина обирає сама», – деталізувала Наталія Селякова.

Ще двадцятьом переселенцям погодили мікрогранти. Вони прописали бізнес-плани та долучилися до державної програми.

«Дніпропетровщина – одна з лідерів за кількістю заяв на отримання мікрогрантів, – розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості. – Урядова програма «єРобота» продовжується. Податися до участі можна через Дію. Достатньо заяви та бізнес-плану. Зі складанням останнього можуть допомогти й наші фахівці».

Охочі можуть отримати від 50 до 250 тис. грн. Претендувати на таку допомогу можуть як підприємці, так і новачки. З деталями програми «єРобота» можна ознайомитися за посиланням.