Декого з переселенців можуть позбавити грошових виплат

Декого з переселенців можуть позбавити грошових виплат

Через брак фінансування на виплати за проживання та випадків шахрайства в Україні проводитимуться перевірки внутрішніх переселенців (ВПО). Є факти, коли люди приїжджають до іншого регіону, оформлюють статус ВПО та повертаються додому. Про це заявила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович під час телемарафону, повідомляє Дзеркало тижня.

«Сьогодні у нас держава має обмежений ресурс. Ми користуємося позиками від міжнародних партнерів для того, щоб покрити всі соціальні витрати й, відповідно, маємо дуже економно їх витрачати, і дуже скрупульозно ставитися до того, кому ми їх віддаємо, щоб адресна допомога була тим людям, які її потребують», – наголосила чиновниця.

За її словами, перевірятимуть, щоб встановити шахрайство, коли люди приїжджають до іншого регіону, оформлюють статус ВПО та повертаються додому.

«Національна соціальна сервісна служба здійснюватиме перевірки, чи справді людина, яка декларує, що вона внутрішньо переміщена у певному регіоні, чи дійсно внутрішньо переміщена, чи справді вона там проживає, чи справді кошти витрачаються на те, на що вони задекларовані. Тільки з цих міркувань такі перевірки заплановані», – наголосила Жолнович.

Раніше повідомлялося, що внутрішні переселенці в Україні можуть одержати фінансову допомогу від міжнародних організацій. Також деякі з них можуть розраховувати на допомогу держави у пошуку тимчасового житла. За даними Міжнародної організації міграції, на сьогодні в Україні налічується близько 7 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.