Дніпропетровщина отримає вакцину від кору, паротиту та краснухи у рамках гуманітарної допомоги

Дніпропетровщина отримає вакцину від кору, паротиту та краснухи у рамках гуманітарної допомоги

Дніпропетровщина до 4 листопада отримає понад 13 тисяч доз вакцини КПК, яка захищає від кору, паротиту та краснухи. Загалом 196 тисяч доз такої вакцини, отриманих у рамках гуманітарної допомоги від MSD, будуть відправлені у 23 українські регіони відповідно до потреби. Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я розподілило та почало доставляти в регіони вакцину КПК, яка захищає від кору, паротиту та краснухи.  До прикладу, місто Київ отримає понад 13 тисяч доз. Приблизно таку ж кількість розподілили у Вінницьку, Дніпропетровську, Закарпатську області. Понад 15 тисяч доз вакцини доставлено в Одеську область. Окрім того, понад 10 тисяч доз  вакцини відправлено до Полтавської та Харківської області.

“Кілька років тому Україна мала спалах кору, тоді ми витратили доволі багато часу, щоб його ліквідувати. Наразі ми знову маємо небезпеку повернення цього захворювання через недостатній рівень охоплення вакцинацією. Важливо не пропускати це щеплення, адже кір одне із найбільш заразних інфекційних захворювань, а ліків проти нього не існує. Єдиний метод профілактики – це вакцинація”, наголосив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Важливо, що 9 з 10 невакцинованих від кору людей та які мають контакт із хворим будуть заражені. Загалом, кір – це одна з головних причин дитячої смертності в світі. За даними ВООЗ, щороку у світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.

Згідно з Національним календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму дитини від кору.

В МОЗ повідомили, що разом із вакциною КПК до регіонів також поїхали вакцини від дифтерії та правця АДП(м) та вакцина Comirnaty проти коронавірусу. Фактично, кожна область отримає одразу три вакцини.