Протидію кіднепінгу популяризують правники з Кам’янського

Протидію кіднепінгу популяризують правники з Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

Протидію кіднепінгу, тобто викраданню дітей, популяризують правники Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Про те, як захистити дитину від кіднепінгу викладачам та батькам НВК Гімназії № 11 розповів Андрій Дишлюк, директор Кам’янського місцевого центру БВПД.

Протидію кіднепінгу популяризують правники з Кам’янського - ФОТО

Кіднепінг – це термін, який використовують для опису викрадання дітей з метою шантажу та отримання викупу, нагадав він.

Причини таких явищ різні: бажання швидко отримати велику суму грошей як викуп, задовольнити статеві бажання, продати дитину на органи для потреб чорної трансплантології. Окремим видом кіднепінгу є «сімейний кіднепінг» — це викрадення дитини одним із батьків у іншого (здебільшого після розлучення та всупереч рішенню суду). Є батьки, що часто змінюють місце проживання і не повідомляють про це колишню дружину чи чоловіка, які втрачають зв’язок із дитиною. Такі випадки досить поширені, проте на законодавчому рівні відповідальності за сімейний кіднепінг поки не встановлено. З кожним роком кількість випадків кіднепінгу зростає і, на жаль, значна кількість дітей залишається незнайденими до сьогодні.

Директор центру БВПД зазначив: для того, щоб уникнути кіднепінгу, батькам потрібно пам’ятати декілька важливих правил:

 1. Не залишайте дитину без нагляду в громадських місцях.
 2. Поясніть дитині, що вона не повинна розмовляти з незнайомими людьми й брати від них що-небудь. Тим більше не зобов’язана нікого проводжати! У разі, якщо незнайомі кудись ведуть дитину, вона має голосно кричати, щоб привабити людей на допомогу
 3. Встановіть маячок на мобільний телефон дитини, і Ви постійно знатимете, де вона знаходиться у будь-який момент.
 4. Ваша дитина повинна пам’ятати прізвище/ім’я та адресу проживання, щоб поліція швидше знайшла батьків.
 5. За можливості не дозволяйте дитині навіть у середній школі самостійно пересуватись вулицею.
 6. Часто викрадачі є прекрасними психологами, тонко розбираються в дитячій психіці і поведінці. Поясніть дитині, що викрадачі не виглядають як страшні монстри, це звичайнісінькі люди, ні чим не відрізняються від інших. При будь-якій спробі незнайомих людей заговорити про щось з дитиною, необхідно розвернутися і бігти туди, де є люди, при цьому кличучи на допомогу. Дитина сама може звертатися до дорослих, якщо загубилася або їй терміново потрібна їхня допомога.
 7. Якщо хтось намагається схопити дитину, – потрібно кричати та вириватися. Викрадачі не люблять шум і, скоріше за все, дадуть дитині спокій. Ваш син/дочка повинні розповісти вам про те, що трапилося. Для цього будуйте в родині довірливі стосунки!
 8. Не пишіть на рюкзаках, речах ім’я дитини, цим можуть скористатися викрадачі: діти схильні довіряти тому, хто назве їх на ім’я.
 9. Якщо ваша дитина – учень молодшої школи та має самостійно відвідувати школу, гуртки, нехай гуртується зі своїми однокласниками, однолітками, друзями і йдуть разом, або домовляйтесь з чиєюсь бабусею, нянею, хто кожен день супроводжує свою дитину, і міг би приглянути за вашою.
 10. Потрібно навчити дитину приховувати той факт, що вона перебуває вдома сам (а), як в розмові з незнайомими телефоном, так і через двері.
 11. У великих магазинах домовляйтеся про місця зустрічей, якщо дитина раптом загубиться. Пам’ятайте: при втраті, викраденні дитини важлива кожна хвилина: чим швидше почнуться пошуки, тим вище ймовірність позитивного результату.

«Отож, для зменшення кількості випадків кіднепінгу, необхідно передусім здійснювати превентивні заходи — навчати дітей правильно поводитися з незнайомими дорослими та супроводжувати їх на прогулянках», – підсумував Андрій Дишлюк.

Отримати безоплатну правову допомогу завжди можна телефоном: 0800 213 103