Посадовці з Кам’янського взяли участь у Школі доброго врядування у Вінниці

Посадовці з Кам’янського взяли участь у Школі доброго врядування у Вінниці

Будь-яка війна закінчується. І ця війна обов`язково завершиться Перемогою України. З впевненістю у майбутній Перемозі, посадовці Кам`янської міської ради за запрошенням Подільської Агенції регіонального розвитку та ПРООН, у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, взяли участь у Школі доброго врядування, що відбулась у місті Вінниця.

Наскрізною темою, над якою працювали представники Кам`янського разом із колегами з Миколаївської та Дніпропетровської області, були методи участі громадян в суспільному житті в умовах післявоєнного відновлення територій. Адже всім зрозуміло, що над подібними планами відбудови та залученням до цього процесу громади потрібно працювати вже зараз, оскільки сам процес планування займає деякий час, окрім того, потребує залучення фахівців з багатьох галузей суспільного життя та має відповідати потребам кожної конкретної території в залежності від ступеня впливу воєнних дій.

Такий вплив на Кам`янське спостерігається у суттєвому збільшенні кількості внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих чи інших територій та необхідності їх інтеграції у місцеву спільноту. Тож наразі усі приймаючи громади можуть стати “ситом” людського потенціалу, усіляко допомагаючи співгромадянам адаптуватися на місцях, зокрема провести успішну релокацію бізнесу у разі наявності. І Кам`янське – не виключення.

Зокрема, одним з напрямів цього навчання було “Добре врядування”, що пропагує під час діяльності органів місцевого самоврядування чітке дотримання прав людини та врахування гендерних аспектів, залучення громадян до процесу прийняття рішень задля встановлення діалогу та проєктно-орієнтоване управління. Окремо детально вивчалась необхідність застосування інструменту публічних консультацій під час розробки стратегії розвитку громади.

Ми впевнені, що переможемо. Україна та українці мають бути готовими до післявоєнної відбудови. Нам усім необхідно вже зараз вивчати досвід такого відновлення на практичних прикладах інших країн, в яких тривали збройні конфлікти (зокрема країн Західних Балкан). Однак ситуація в сучасній Україні є як подібною, так і відмінною від наведеного прикладу. Руйнування внаслідок російської агресії є значніші й інтенсивніші, за ними стоїть бажання ворога знищити всю інфраструктуру. Ці відмінності означають, що завдання відновлення в Україні буде набагато складнішим, а тому нам необхідна підтримка партнерів та більше інвестицій на більш тривалий термін. Це потребуватиме більш ґрунтовних та масштабних стратегій відновлення територій в Україні. І ми готові долучатися до їх розробки.

Нагадаємо, що Кам`янське не вперше співпрацює з ПРООН. Наразі в межах реалізації Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) за підтримки ПРООН в Кам’янській міській територіальній громаді успішно реалізуються 2 субпроєкти з реконструкції бюджетних закладів: окремо розташованої будівлі спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов I ступеня — ДНЗ «Еврика» НВК гімназії №11 та спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов І ступеня колегіуму №16. Вартість реалізації проєктів становить 192,0 млн грн. Також ПРООН розглядає можливість співпраці під час створення проєктних офісів, що будуть націлені на підготовку та реалізацію відповідних проєктів розвитку та відновлення територій.

Департамент економічного розвитку Кам’янської міської ради