Кого в Кам’янському можуть залучати до суспільно корисних робіт

Кого в Кам’янському можуть залучати до суспільно корисних робіт

В умовах війни зростає необхідність збільшення кількості трудових ресурсів. Уряд запропонував механізм залучення всіх, хто тимчасово втратив роботу, до «Армії відновлення» країни через виконання ними суспільно-корисних робіт, які будуть оплачені щонайменше на рівні мінімальної заробітної плати. З цього приводу у Кам`янському міському центрі зайнятості відбулась нарада за участі представників військової адміністрації та міської влади, повідомили у центрі зайнятості. 

Під час зустрічі представників військової адміністрації та міської влади міста
сторони обговорили механізм реалізації програми залучення людей до «Армії відновлення» та окреслили питання співпраці.

Начальник відділу економіки та аграрного розвитку  Кам`янської військової адміністрації Наталія Полішко запевнила: «Найближчим часом військовою адміністрацією буде розглянута можливість прийняття відповідного рішення з переліком потрібних суспільно-корисних робіт, що виконуватимуться в умовах воєнного стану для відбудови інфраструктури та економіки країни».

Своєю чергою,  начальник відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості Вікторія Карлова зазначила,  що фахівці служби зайнятості готові долучити працездатних безробітних до участі в програмі виконання суспільно-корисних робіт для міста та громади.

Як повідомляє Державний центр зайнятості, суспільно корисні роботи  мають оборонний характер або ж слугують для  ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану.

Військове командування може самостійно або із залученням місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування або військових адміністрацій (у разі їх утворення) ухвалювати рішення про запровадження трудової повинності та залучення працездатних осіб до виконання суспільно корисних робіт, громадські – місцева влада із залученням на добровільних засадах роботодавців.

У Державному центрі зайнятості зазначили, що на підставі запровадження трудової повинності до суспільно корисних робіт залучаються:

  • зареєстровані безробітні;
  • інші незайняті особи, зокрема переселенці;
  • працівники діючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками.

Суспільно корисні роботи під час воєнного стану мають відновити повноцінне функціонування інфраструктури громади та її безпеки. До них належить:

  • ремонтно-відновлювальні роботи;
  • розбір завалів;
  • розчищення колій та доріг;
  • будівництво захисних споруд цивільного характеру;
  • вантажні та сільськогосподарські роботи;
  • заготівля дров до опалювального сезону.

Також людей, які працюють на суспільно корисних роботах, можуть залучати до надання допомоги громадянам з інвалідністю та землякам, які постраждали через бойові дії.