Долучитись до свідчень про нинішню війну для історії пропонують мешканцям Дніпропетровщини

Долучитись до свідчень про нинішню війну для історії пропонують мешканцям Дніпропетровщини

Свої роздуми та спостереження про війну мешканці Дніпропетровщини можуть вносити у свій персональний воєнний онлайн-щоденник  на віртуальній платформі «Свідок». За бажанням автор може дозволити публічний доступ до своїх історій, або ж зробити їх прихованими. Про це повідомили під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації. 

«Після перемоги складніше буде зібрати свідчення людей, які пережили війну. Щось забудеться, емоції трохи вщухнуть. Цінно, коли людина від першої особи розповідає про щойно пережите. Для цього ми втілюємо онлайн-проєкт воєнного щоденника», – розповіла менеджерка з контенту та комунікації Українського представництва фундації «АІ for Good» Олена Кук.

Аби завести на порталі «Свідок» персональний щоденник, потрібно зареєструватися. Далі робити власні дописи. Це можуть бути роздуми, спостереження, спогади, розповіді про життя під час вторгнення агресора в Україну. А ще опис воєнних злочинів, які вчиняє ворог. До тексту можна додавати фото та відео.

За бажанням автор може дозволити публічний доступ до своїх історій, або ж зробити їх прихованими. Якщо людина знаходиться на окупованій території, може поставити спеціальну помітку. Щоб її допис опублікували на загал, коли їй вже нічого не загрожуватиме.

Розробники кажуть, портал має багаторівневу систему безпеки. Тож нотатки будуть анонімні й захищені. Зокрема, від кібератак. Персональна інформація про користувачів – закрита навіть для творців платформи.

Історії, викладені у відкритому доступі, зможуть використовувати журналісти, українські й іноземні розслідувачі. А ще представники Міжнародного кримінального суду, як свідчення воєнних злочинів окупантів. Для зворотного зв’язку з автором потрібно відправити йому онлайн-запит.