У жовтні українці поклали на депозити понад 200 мільйонів доларів та мільярд гривень 

У жовтні українці поклали на депозити понад 200 мільйонів доларів та мільярд гривень 

У жовтні продовжилось зростання депозитів населення у гривні та валюті – загальний портфель зріс на 211 мільйонів доларів та мільярд гривень. Про це повідомив голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев з посиланням на дані НБУ.

У жовтні валютний портфель зріс на 2,5% – 211 млн дол. Таку тенденцію депутат пов’язує з “валютною лібералізацією” – можливістю придбати безготівкову валюту в банках із подальшим розміщенням на строковому депозитів від трьох місяців.

А також запровадження Нацбанком можливість конвертації гривні без обмеження по сумі у строкові валютні вклади від 6 місяців за офіційним курсом регулятора.

“Обидва інструменти покликані захистити заощадження населення в умовах підвищеної інфляції та дефіциту валюти”, – пояснив Гетманцев.

Він додав, що загалом за останні 2 місяці депозити населення у валюті зросли більш ніж на чверть мільярда доларів, сягнувши 8,6 млрд дол. на 1 листопада.

Депозити населення у гривні в жовтні зросли на 0,2% або 1 млрд грн.

“З початку року гривневі вклади населення збільшились на 91,5 млрд грн або +20%, з початку війни (24 лютого) – відповідно на 121,3 млрд грн і 28,4%. На початок листопада гривневі депозити фізосіб складали 548,7 млрд грн”, – навів дані депутат.