Нацкомісія з регулювання енергетики заборонила дискримінацію споживачів під час відключень від електрики

Нацкомісія з регулювання енергетики заборонила дискримінацію споживачів під час відключень від електрики

НКРЕКП заборонили дискримінувати споживачів при застосуванні розвантажувальних відключень від електропостачання, щоб не було «соціальної напруги». Про це 10 листопада говорив Голова Комісії Костянтин Ущаповський на відкритому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Під час промови він акцентував на проблемі відключень споживачів від електропостачання у зв’язку з дефіцитом потужностей, що виник в енергетичній системі внаслідок масованих ворожих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури України.

К. Ущаповський підкреслив: ще 4 листопада Регулятор виступив з офіційною заявою з цього приводу.

«Наразі ця проблема є надзвичайно серйозною. Щоб зберегти енергосистему, доводиться застосовувати відключення споживачів. Проте, вони відбуваються нерівномірно. Це може викликати соціальну напругу в суспільстві», – зазначив пан Ущаповський.

Очільник Регулятора наголосив, що, згідно з положеннями Кодексу систем розподілу, під час складення графіків відключень оператор системи розподілу не повинен допускати дискримінацію між споживачами та/або електропостачальниками та повинен забезпечити максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами, визначених оператором системи передачі.

«Комісія розуміє, що скласти справедливі графіки відключень за актуальної ситуації в енергосистемі непросто. Адже це потребує і часу, і в деяких випадках фінансування. Проте в умовах поточних реалій споживачі з розумінням ставляться до необхідності обмежень електропостачання. Своєю чергою, ми повинні забезпечити недискримінаційні умови, а також соціальну справедливість щодо застосування цих графіків», – підсумував Голова НКРЕКП.