Саджати дерева та кущі в Кам’янському ще не пізно

Саджати дерева та кущі в Кам’янському ще не пізно

Автор: Валентин Фіголь

Саджати великі рослини – дерева та кущі, в Кам’янському ще не пізно і вельми актуально, кажуть фахівці садового центру «Дворик».

Озеленення, враховуючи ажіотажний попит на дрова, набуває цьогоріч особливого значення і стає буквально внеском у відбудову України.

«Якщо ви плануєте саджати великі дорослі рослини, то ідеальний час – зараз! Саме посаджені по приморозку крупноміри приживаються найкраще», – наголошує Олександр Воронін, власник садового центру «Дворик» з Кам’янського.

На думку арбористів «Дворика», найкращий час для посадки великих рослин – зима. Це зумовлено тим, що коли у рослини сповільнені через холод процеси росту, то зміна місця проживання для неї не така стресова.

Плюс підмерзає земляна грудка – і менше шансів, що вона пошкодиться в процесі посадки. А це вкрай важливо, бо великій рослині потрібні великі корені.

Важливо дотриматись кількох умов, наголошують фахівці:

  1. Нижня межа холоду – це 15 градусів морозу. Бо якщо холодніше, то рослини стають ламкими. Ідеальний проміжок – від 0 до 10 градусів морозу.
  2. Рослина має бути підготовлена заздалегідь, тобто укорінена в горщику або викопана в розпліднику із земляною грудкою за певною технологією. Просто так викопувати перше ліпше дерево не треба – воно загине.
  3. Яму треба копати заздалегідь, хоча б за пару тижнів. Бо, по-перше, копати треба, поки ґрунт не промерз. По-друге, земля має трохи осісти, щоб рослина не заглибилась під власною вагою.
  4. Яма має бути ширша земляної грудки приблизно вдвічі. І краще, якщо ґрунт буде змішаний з легким поживним субстратом, це полегшить розростання коренів.
  5. А от глибина ями має бути на 10 см менша, ніж висота земляної грудки. Навіть якщо посадкова яма вистоялась і осіла, то дерево під своєю вагою обов’язково просяде ще трохи впродовж наступних років. Тому після посадки має опинитися трохи вище рівня ґрунту.
  6. Обов’язково потурбуйтесь заздалегідь про опори й розтяжки, щоб вітер не розхитував крупномір. Від цього рветься молоде коріння і дерева гірше приживаються.
  7. Розтяжки будуть стояти довго, принаймні пару років. Тому обов’язково треба, як мінімум, раз на сезон перевіряти, чи не врізаються вони в стовбур – і за потреби послаблювати або замінювати.