Виставка про масовий голод в Україні відкриється в музеї історії Кам’янського

Виставка про масовий голод в Україні відкриється в музеї історії Кам’янського

Музей історії міста запрошує кам’янчан відвідати історико-документальну виставку «Голод в Україні. 100 років випробувань. 1922-2022», яка відкриється 18 листопада, повідомляє сайт міськради. Зміст виставки – в осмисленні причин, перебігу і наслідків трагедії та кваліфікації її як геноциду українського народу.

На думку авторів виставки, масовий голод в Україні 1921-1923 та 1946-1947 років, Голодомор 1932 -1933 років – одна із гострих і болісних тем в українському суспільстві як у царині історичної пам’яті, так і у морально-психологічному та політичному аспектах, яка набуває особливої актуальності на тлі війни, розв’язаної Росією проти України, з її відкритим агресивним спрямуванням на знищення українців як нації.

“Виставка «Голод в Україні. 100 років випробувань. 1922-2022», присвячена Дню вшанування пам’яті жертв голоду в Україні ставить за мету розкрити аспекти гуманітарної катастрофи українського суспільства. Організований радянською владою та керівництвом росії масовий штучний голод у 1920-х та 1940-х роках, Голодомор у 1930-х роках, а також нищення сільськогосподарської техніки та господарств, вивезення росією зерна у 2022 р. в Україні мають яскраво виражене антиукраїнське спрямування”, – йдеться у повідомленні істориків музею.

Історико-документальна виставка побудована на використанні музейного зібрання, фотодокументальних та предметних груп, а також фото та документів з електронних джерел, доповнених відповідними до теми творами сучасного образотворчого мистецтва.

Виставка про масовий голод в Україні відкриється в музеї історії Кам'янського - ФОТО