Роботизована рука від українських стартаперів стала одним з найкращих винаходів року за версією журналу Time

Роботизована рука від українських стартаперів стала одним з найкращих винаходів року за версією журналу Time

Журнал Time склав рейтинг найкращих винаходів 2022 року. До нього увійшла й розробка українського стартапу Esper Bionics – роботизований протез. Він не тільки став одним з кращих винаходів року, але й був поміщений на обкладинку журналу.

В описі винаходу на сайті журналу говориться, що протез Esper Hand оснащений 24 датчиками, які виявляють та обробляють м’язову активність та мозкові імпульси. Пристрій працює під управлінням штучного інтелекту, машинне навчання дозволяє йому працювати більш «інтуїтивно» з часом.

Роботизована рука від українських стартаперів стала одним з найкращих винаходів року за версією журналу Time - ФОТО

Генеральний директор і один з засновників Esper Bionics Діма Газда заявив, що ринок протезів вже дозрів для прориву і готує ґрунт для біонічного майбутнього. “Найважливішою технологією, розробленою в найближчі 30 років, буде електроніка всередині людського тіла”, – каже він.

Усього ж до списку увійшло 200 винаходів. У Time зазначили, що складають рейтинги протягом 20 років, зазвичай до них входить 100 винаходів, але цього року укладачі вирішили розширити список і включили до нього 200 винаходів.

З повним списком кращих винаходів 2022 можна ознайомитися на сайті Time.