Внутрішньому ринку молока в України загрожує засилля імпорту

Внутрішньому ринку молока в України загрожує засилля імпорту

Причиною значного зростання цін молоко в Україні, на думку експертів Спілки молочних підприємств, стало руйнування великої кількості профільних виробництв та ферм, що розташовані у районах бойових дій. Потім додалися проблеми, пов’язані з пошкодженням енергетичної інфраструктури. Зараз внутрішньому ринку загрожує засилля імпорту, що змусить вітчизняні заводи скорочувати виробництво, пише agronews.ua.

Експерти нагадали, що молоко – швидкопсувний продукт, і тому будь-яка перерва в електроживленні призводить до великих втрат і тягне за собою відмову приймання сировини. А це означає, що виникає загроза продовольчій безпеці. Молочні компанії шукають вихід і готові самостійно купувати електрогенератори, але це дорого навіть для успішних заводів.

У Спілці звернулися до уряду з проханням звільнити операції з ввезення цих установок в Україну від стягнення ПДВ, щоб полегшити фінансове навантаження переробників, які змушені самі турбуватися про безперебійну роботу своїх підприємств і знаходити кошти на забезпечення виробництва електроенергією.

Також зараз зростають ціни на сировину в країні у той час, коли в ЄС почалося їх зниження. Таким чином зникла цінова перевага українських експортерів молочної продукції, яка дала можливість молочній галузі витримати економічний тиск, не згортати виробництво і зберегти поголів’я.

За словами представників молочної галузі, ситуація зараз розвивається так, що внутрішньому ринку знову загрожує засилля імпорту, що змусить вітчизняні заводи скорочувати виробництво, яке і так скоротилося через падіння споживчого попиту внаслідок масової міграції та падіння купівельної спроможності наших громадян.