Вчені прогнозують «епідемію раку» в Європі

Вчені прогнозують «епідемію раку» в Європі

Європі загрожує «епідемія раку» після того, як під час пандемії Covid-19 було пропущено близько 1 мільйона онкологічних випадків. У звіті експертів йдеться, що 100 мільйонів медоглядів було втрачено через пандемію, які робили «стримувальний вплив» на дослідження, повідомляє The Guardian.

Експерти попередили, що Європі загрожує «епідемія раку», якщо не буде вжито термінових заходів для активізації лікування та досліджень, після того, як під час пандемії було пропущено приблизно 1 мільйон діагнозів.

Вплив Covid-19 і зосередженість на ньому виявили «слабкі місця» у системах охорони здоров’я боротьби з раком та в ландшафті досліджень раку по всьому континенту, які, якщо не вирішити їх у терміновому порядку, відкинуть результати лікування раку майже на десятиліття, – кажуть провідні експерти у галузі охорони здоров’я та науки.

У звіті European Groundshot «Розв’язання проблем дослідження раку в Європі» йдеться, що комісією з онкології журналу Lancet зібрано широке коло пацієнтів, науковців та експертів у галузі охорони здоров’я, які мають докладні знання про рак по всій Європі.

«Щоб наголосити на масштабі цієї проблеми, ми підрахували, що під час пандемії Covid-19 в Європі могло бути пропущено близько 1 мільйона діагнозів раку», — написали вони в The Lancet Oncology. «З’являються дані про те, що у вищої частки пацієнтів діагностуються пізніші стадії раку порівняно з показниками до пандемії внаслідок значних затримок у діагностиці та лікуванні раку. Ця зміна стадії раку продовжуватиме чинити тиск на європейські онкологічні системи на довгі роки. Ці проблеми зрештою поставлять під загрозу виживання та сприятимуть зниженню якості життя багатьох європейських пацієнтів із раком».

У звіті проаналізовано дані та встановлено, що в перший рік пандемії клініцисти прийняли на 1,5 мільйона пацієнтів із раком менше, при цьому кожен другий пацієнт із раком не отримав своєчасного хірургічного втручання чи хімієтерапії. Пропущено близько 100 мільйонів обстежень, і, за оцінками, до 1 мільйона громадян Європи можуть мати невиявлений рак внаслідок відставання.

“За нашими оцінками, під час пандемії Covid-19 у Європі було пропущено близько 1 млн діагнозів раку”, – сказав професор Марк Лоулер з Королівського університету в Белфасті, голова та провідний автор комісії.

«Ми перебуваємо в гонитві з часом, щоб знайти ці зниклі раки.

Крім того, ми побачили стримувальний ефект на дослідження раку, коли лабораторії закрилися, а клінічні випробування були відкладені або скасовані під час першої хвилі пандемії. Ми стурбовані тим, що Європа рухається до епідемії раку в наступному десятилітті, якщо системи охорони здоров’я та дослідження раку не будуть терміново пріоритетними».

У доповіді йдеться, що вторгнення Росії в Україну є ще однією величезною проблемою для досліджень раку в Європі. Росія та Україна роблять найбільший внесок у клінічні дослідження раку у світі.