Підігрів продуктів та заміна купе – послуги УЗ, про які не знають пасажири

Підігрів продуктів та заміна купе – послуги УЗ, про які не знають пасажири

Щодня тисячі пасажирів подорожують потягами “Укрзалізниці”. Однак більшість українців навіть не чули про те, що для них передбачені безплатні опції, які вже входять до вартості купленого квитка.

VisitUkraine.today розповідає, чим пасажири поїздів в Україні можуть користуватися абсолютно безплатно.

Є кілька безплатних опцій, якими можуть скористатися пасажири поїздів “УЗ”. Одна з таких послуг — право безкоштовно користуватися туалетами на залізничних станціях та вокзалах. Таке право надається на тих станціях, за маршрутом яких іде ваш поїзд.

“Платні вбиральні або платні зали очікування з послугами підвищеного комфорту можуть працювати тільки в тому випадку, якщо станція або вокзал мають їхні безплатні аналоги”, — пояснюють на сайті.

Пункт 36 Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом встановлює: забороняється відкривати платні вбиральні замість безплатних. Також забороняється розширювати площу платного залу очікування, якщо це вплине на комфорт пасажирів, які перебувають на вокзалі чи станції.

Пасажири, які їдуть поїздом “Укрзалізниці”, у разі потреби можуть попросити у провідника безплатний окріп. Відповідно до закону, перевізник зобов’язаний забезпечувати пасажирів питною водою (пункт 6-1 Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом).

Також пасажири поїздів мають право вільно та без оплати користуватися холодильником та НВЧ-піччю для нагрівання продуктів. Вони, зазвичай, перебувають у купе провідника вагона.

Якщо ви побоюєтеся висоти або почуваєтеся некомфортно на верхній полиці, у провідника можна безкоштовно отримати спеціальні ремені безпеки.

Також у провідника ви завжди можете отримати доступ до безплатної аптечки.

“У правилах перевезення громадян залізничним транспортом зазначено, що пасажир має право не здавати постільну білизну після використання. Пункт 63 Порядку обслуговування громадян залізничним встановлює: доставлення постільної білизни на спальне місце та складення її за 30 хвилин до прибуття до пункту призначення є обов’язком провідника”, — пишуть VisitUkraine.today.

Крім того, пасажир має право безплатно повернутися назад, якщо з якоїсь причини проїхали свою зупинку. Для цього треба звернутися до начальника поїзда та пред’явити квиток на попередній рейс. Там складуть акт про продовження дії квитка, і так пасажир зможе безкоштовно доїхати до кінцевого пункту призначення, що вказано у його квитку.

Якщо купе обладнано кондиціонером, але він несправний, ви маєте право пересісти в інше купе, попередивши про це провідника. Ви можете вибрати вільне місце у вагоні, де працює кондиціонер.

Також пасажири не зобов’язані ділитися своїми полицями з іншими. Право для використання нижнього місця для ручної поклажі має пасажир, який їде нижньою полицею, а верхнього – пасажир, у якого квиток відповідає місцю на верхній полиці.