Спеціальності «зварювальник», «кухар», «медсестра» та «комп’ютерний інженер» найчастіше обирають першокурсники профтехів та коледжів

Спеціальності «зварювальник», «кухар», «медсестра» та «комп’ютерний інженер» найчастіше обирають першокурсники профтехів та коледжів

До навчання у професійно-технічних закладах, технікумах та коледжах регіону стало майже 16 тисяч першокурсників. Вони освоюють навички у різних професіях: від гірничодобувної промисловості й швейного виробництва до поліграфії та медсестринства. Які спеціальності стали найпопулярнішими серед вступників, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації. 

 «Вступна кампанія до профтехів та коледжів тривала до листопада. Першокурсники, котрі були зараховані ще влітку, навчалися, а заклади доукомплектовували групи. Маємо в області майже 16 тисяч першокурсників», – розповідає начальниця управління департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Любов Кравченко.

У профтехах Дніпропетровщини готують спеціалістів у різних галузях. Промисловість, транспорт, будівництво, швейне виробництво. Загалом, понад сто професій.

«Найпопулярніші – зварювальник, працівник громадського харчування та сфери обслуговування. Має попит і сільськогосподарський напрямок, – зауважила Любов Кравченко. – Продовжуємо впроваджувати й дуальну форму навчання. Учні профтехів будуть вдосконалювати свої “скіли” на підприємствах. Таких п’ятдесят. Зараз укладаються договори між ними, навчальними закладами та учнями».

У коледжах та технікумах мають попит цього року медсестринство, комп’ютерна інженерія, харчові технології, початкова освіта, будівництво і цивільна інженерія.

Нині в області працює 53 заклади професійно-технічної освіти, 61 технікум та коледж. Знання у них здобуває понад 54 тисячі учнів. Навчаються онлайн.

З початку війни на Дніпропетровщину переїхали 7 коледжів з Донеччини.