Електронні підписи українців визнаватимуть в ЄС

Електронні підписи українців визнаватимуть в ЄС

Автор: Валентин Фіголь

Уряд анонсував експеримент, який дозволить українцям за кордоном простіше отримувати різні послуги. Кабінет Міністрів України 22 листопада прийняв постанову, яка дозволить визнавати електронні підписи українців в ЄС.

Як обіцяють автори експерименту, скоро українці зможуть використовувати електронний підпис в Європейському Союзі для отримання певних послуг. А електронний підпис ЄС визнаватимуть в Україні.

Чимало українців наразі перебувають за кордоном. Щоб отримувати послуги чи ідентифікувати свою особу, громадяни України та українські підприємства мають використовувати кваліфікований електронний підпис.

«Взаємне визнання електронних підписів з Європейським Союзом – довготривалий процес, – визнають урядовці. – Але експериментальний проєкт, прийнятий Урядом, дозволить до укладення угоди з ЄС вирішити нагальні потреби щодо взаємодії з ЄС у сфері електронних довірчих послуг».

Автори експерименту обіцяють, що в Європейському Союзі зможуть визнавати український КЕП (кваліфікаційний електронний підпис) як удосконалений. Зі свого боку Україна визнає КЕП ЄС.

Україна також може визнавати електронні підписи, створені в державах, що забезпечують належний захист персональних даних, аналогами власноручних підписів. Останній пункт сприятиме отриманню копій цифрових документів, підписаних особистим КЕП користувача Дії, у стосунках між Україною та іншими країнами.

«Україна ще на крок ближче до ЄС», – кажуть урядовці.