Як онкохворим чи травмованим українцям подати заявку на лікування за кордоном

Як онкохворим чи травмованим українцям подати заявку на лікування за кордоном

Українці, які були травмовані під час воєнних дій, а також люди з онкозахворюваннями, що потребують медичної евакуації, можуть подати відповідний запит на лікування у закордонній клініці. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

До закордонних клінік транспортують насамперед дітей та дорослих зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, дітей з онкологічною патологією, а також людей із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування.

Подати запит можливо:

Через сімейного лікаря:

  • Сімейний чи лікуючий лікар стаціонару ухвалює рішення про необхідність направлення пацієнта на лікування за кордон та інформує про це обласного координатора з медичної евакуації.
  • Обласний координатор опрацьовує запит та передає його до команди медичної евакуації в МОЗ.
  • МОЗ верифікує дані, інформує пацієнта про маршрут медичної евакуації та, за згоди пацієнта, надсилає відповідний запит до системи екстреного реагування Єврокомісії та чекає пропозиції від лікарень з країн-членів Європейського Союзу, куди можуть перенаправити пацієнта.
  • Коли відповідний медичний заклад у країнах-партнерах знайдено, узгоджуються питання щодо транспортування пацієнта.

Через те, що багато людей втратили звʼязок із сімейними лікарями, МОЗ передбачило альтернативний спосіб подачі заявки на медичну евакуацію — через онлайн-форму.

Для цього на сайті Міністерства в розділі «Громадянам» (https://moz.gov.ua/opituvannja) необхідно самостійно заповнити відповідну заявку. Далі МОЗ верифікує всі дані та перевірить інформацію, після чого вам дадуть зворотний зв’язок.

Зазвичай підготовка пацієнта триває від 3-4 днів до 2 тижнів. Однак кожен випадок медичної евакуації вимагає окремого підходу.

«Нагадуємо, що евакуація для українських пацієнтів — безоплатна», – повідомили у МОЗ.