Інвалідність в цивілізованому суспільстві – не вирок, нагадують лікарі Кам’янського

Інвалідність в цивілізованому суспільстві – не вирок, нагадують лікарі Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

Досвід, в тому числі й мешканців Кам’янського свідчить: інвалідність в цивілізованому суспільстві – не вирок, люди з обмеженими можливостями теж мають змогу жити та самореалізуватися.

За рішенням генеральної Асамблеї ООН щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Про це нагадали лікарі Кам’янського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності й добробуту. То є нагадування людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з інвалідністю.

Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені, нагадують лікарі Центру. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою.

У Кам’янському сьогодні на диспансерному обліку перебувають 4579 осіб з інвалідністю. Дітей-інвалідів на обліку – 775, учасників АТО з інвалідністю – 58.

Відповідно до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю» у нашому місті проводяться медичні, психологічні, педагогічні, фізичні, професійні, трудові, фізкультурно-спортивні, соціально-побутові заходи, спрямовані на надання визначеним особам допомоги у відновленні та компенсації порушених або втрачених функцій організму, для досягнення і підтримання ними соціальної та матеріальної незалежності, трудової адаптації та їх суспільної інтеграції в цілому.

Медичне обслуговування інвалідів у лікувально – профілактичних закладах міста проводиться позачергово. На кожного інваліда розроблена програма реабілітації. На всі питання, які стосуються надання медико-соціальної допомоги інвалідам, можна отримати відповідь у лікувально – профілактичних закладах за місцем проживання. Для реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи у КНП КМР «ЦПМСД № 3» працює міський центр ранньої медико-соціальної реабілітації.

Чимало хто з людей, які мають обмежені можливості, ведуть активне життя, не вважаючи інвалідність вироком. Підтвердження тому – успіхи місцевих спортсменів-паралімпійців на українських та міжнародних змаганнях. Також прикладом незламності духу може служити кам’янчанин Ярослав Шелковий. Він після травми, отриманої понад два десятки років тому, майже нерухомий. Але пан Ярослав, за допомогою близьких, веде активну волонтерську діяльність, допомагаючи захисникам України.

Інвалідність в цивілізованому суспільстві – не вирок, нагадують лікарі Кам’янського - ФОТО
Ярослав Шелковий

«Оновлюю свої сили завдяки рідним та близьким поруч, а також друзям волонтерам та з фронту, розуміючи, що моя підтримка та допомога їм дуже важлива. Ще більше впевнився, що, коли ми єднаємося – наша сила безмежна!» – прокоментував днями свої зусилля Я. Шелковий.

«Увага, милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями, створити майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму через проблеми зі здоров`ям», – акцентують лікарі КЗОЗ «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту» КМР.