У Раді хочуть посилити покарання для військових за порушення

У Раді хочуть посилити покарання для військових за порушення

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт № 8271, яким пропонується посилити покарання для військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину.

Автори законопроєкту пропонують встановити безальтернативні механізми покарання й загалом внести зміни до статей 69 та 75 КК України щодо виключення можливості призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом, та звільнення від відбування покарання з випробуванням за самовільне залишення військової частини.

Також пропонується підвищити покарання й за вчинення військових адміністративних правопорушень.

“Самовільне залишення військовослужбовцем військової частини або місця служби вчинене в умовах воєнного стану або бойовій обставині, незалежно від строку продовжуваності вчинення таких дій, містить склад кримінального правопорушення передбаченого частиною 5 статті 407 Кримінального кодексу України та виключає адміністративну відповідальність передбачену статтею 172-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – зазначається в законопроєкті.

Автори стверджують, що м’якість покарання судової системи моделює негативну поведінку серед військовослужбовців й нівелює принцип невідворотності справедливого покарання.

Також у Раді запропонували ввести огляд серед військовослужбовців на алкогольне та наркотичне сп’яніння. Згідно із карткою законопроєкту №8271, військовозобов’язані та резервісти під час проходження зборів, а також військові щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції, підлягають відповідному огляду.