Електронні листи про дрони-камікадзе від псевдонадзвичайників можуть бути небезпечними

Електронні листи про дрони-камікадзе від псевдонадзвичайників можуть бути небезпечними

Автор: Валентин Фіголь

Зафіксовано розсилання електронних листів із небезпечним вкладенням: зловмисники використовують тему іранських дронів-камікадзе Shahed-136. Про це користувачів соцмереж попереджає Державна служба спецзв’язку та захисту інформації.

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, попереджає про розсилання нових небезпечних листів. Інформація про них надійшла восьмого грудня від фахівців підрозділу кібербезпеки АТ «Укрзалізниця». Тема листів – «Як розпізнати дрон-камікадзе», а надходять вони начебто від імені Державної служби України з надзвичайних ситуацій з адреси [email protected][.]ua. Відповідне доменне ім’я зареєстроване місяць тому – восьмого листопада 2022 року.

«У вкладенні до листа міститься RAR-архів «shahed-136.rar» із PPSX-документом «shahed.ppsx». У результаті його відкриття на пристрій зрештою буде завантажений файл «WibuCm32.dll». Його класифіковано як шкідливу програму DolphinCape, що розроблена з використанням мови програмування Delphi. Основний функціонал програми – збір інформації про комп’ютер (ім’я хоста, ім’я користувача, розрядність, версія ОС, значення змінних середовища), запуск EXE/DLL файлів, відображення списку файлів та їх вивантаження, а також створення та ексфільтрація знімків екрана», – пишуть фахівці Держслужби спецзв’язку.

Деталі – на сайті CERT-UA за посиланням https://cert.gov.ua/article/3192088

Зауважено, що при розсиланні небезпечних електронних листів хакери часто маскуються під представників державних органів. Так, у жовтні-листопаді цього року були зафіксовані подібні розсилання начебто від імені Держспецзв’язку (https://t.me/dsszzi_official/5069), пресслужби Генштабу ЗСУ (https://t.me/dsszzi_official/4980), Служби безпеки України й навіть від CERT-UA (https://t.me/dsszzi_official/5080).