День перемоги Світла над Темрявою або Що народжується разом із зимовим сонцем

День перемоги Світла над Темрявою або Що народжується разом із зимовим сонцем

Автор: Валентин Фіголь

У дні зимового сонцестояння, 21-22 грудня, ніч починає скорочуватись, а день – зростати. В цей період багато народів світу святкували своєрідний початок сонячного річного циклу як перемогу Світла над Темрявою. Існує кілька культових версій того, хто або що народжується разом із зимовим Сонцем.

У дні зимового сонцестояння, наприклад, давні слов’яни-погани (їх ще називали язичниками) здавна відзначають свято, яке вважається ключовим для всього наступного року (літа). Мова про День народження Сонця, яке приходить на зміну старому Сонцю, що «помирало» від дня осіннього рівнодення (21-22 жовтня). Період «вмирання» сонця в багатьох культурних традиціях вважався найважчим у році періодом спаду енергії, життєвих сил природи та людини.

Саме з цього часу (з 22 по 25 грудня) наші предки вшановували Бога Коляду. 25 грудня сьогодні заведено святкувати католицьке Різдво, тобто народження Бога. Християни-ортодокси (що звуть себе православними) також відзначали День народження Ісуса Христа в цей день до зміни календаря на юліанський.

Народини Бога Світла разом з зимовим сонцем святкували й інші народи. Саме 25 грудня, близько 5 тисяч років тому у богині Ізіди внаслідок непорочного зачаття народився єгипетський бог Гор.

У 1200 році до нашої ери у Персії також 25 грудня народжується Мітра (теж через непорочне зачаття). Він же – давньоперський бог сонця.

На цю ж дату 900 року до нашої ери приходиться народження індійського бога Крішни. Давньогрецький бог Діонісій також народжується 25 грудня 500 року до нашої ери.

Адоніс – еллінський і фінікійський бог родючості, він же вавилонський Таммуз, він же сирійський Спаситель, народився 25 грудня.

І в усіх цих міфологічних персонажів – одна й та сама історія: народження від діви, поява на Сході зірки провісника цієї події, у більшості 12 учнів, усі вони творять чудеса, наприклад, перетворюють воду на вино і ходять водою. Кожного з них очікує смерть та воскресіння через 3 дні…

25 грудня раніше вшановувалося в багатьох країнах як «день народження Сонця». Ця астрономічна подія не залежить від релігійних переконань, політичних поглядів тощо. Сонце світить усім однаково, тому ця подія відбувається одночасно скрізь, і її неможливо скасувати або перенести.

Зимове сонцестояння, за давньою культовою традицією – це час перетворення Сонця і перемоги сил Світу, а водночас час перетворення і людини й перемоги всього світлого в ньому. Це час змін.

У цей час, як вважали наші предки, триває гостра боротьба Добра і Зла, Світла і Темряви, стають поруч Кінець та Початок.

Схід 22 грудня віщує початок чергового життєвого циклу.

У давнину люди, які відзначали день Сонцевороту, вважали, що доба зимового сонцестояння буде переповнена потужним містичним сакральним змістом.

У період з 22 по 25 грудня, як кажуть сьогодні езотерики, можна сформувати наміри та продумати плани на майбутнє. Правильно сформульовані думки та бажання, мовляв, створюють певні «програми», які діють упродовж конкретного відрізка часу.

День перемоги Світла над Темрявою або Що народжується разом із зимовим сонцем - ФОТО
Руслана Ходуліна

Не слід допускати сплесків дратівливості, рекомендує психологиня Руслана Ходуліна. Важливо пам’ятати, що всі наші емоційні образи, сподівання та бажання можуть втілитись у реальність. «При підготовці до вступу в унікальну енергетику періоду потрібно позбавитися всіх образ, прикростей, поганих думок та дріб’язкових турбот», – акцентує Р. Ходуліна.