До акредитації шкіл в Кам’янському зможе долучатись громадськість

До акредитації шкіл в Кам’янському зможе долучатись громадськість

Автор: Валентин Фіголь

Відтепер громадськість – батьківська спільнота, зокрема, може долучатись до акредитації навчальних закладів середньої освіти в Кам’янському.

Державною службою якості освіти України розроблено механізм громадської акредитації закладів освіти. Громадська акредитація закладів освіти стане альтернативою процедурі інституційного аудиту. Інституційний аудит, як нагадала Держслужба – це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси та дотримання закладом освіти вимог законодавства. Аудит є новою для України процедурою вивчення освітньої діяльності школи, яка прийшла на зміну державній атестації шкіл.

Про громадську акредитацію йшлося під час круглого столу «Діалог з громадськістю: Громадська акредитація закладів освіти – шлях сміливих та успішних», організованого Державною службою якості освіти.

Зокрема, громадська акредитація передбачає оцінювання школи щодо ефективності внутрішньої системи забезпечення якості освіти та забезпечення досягнення здобувачами освіти результатів навчання, передбачених освітніми програмами й стандартами освіти.

Результати такого оцінювання прирівнюватимуться до результатів інституційного аудиту та будуть дійсними протягом п’яти років.

Очікується, що новий інструмент громадської акредитації надасть школам можливість реалізувати передбачену законом «Про освіту» автономію.

Також він дозволить самостійно обирати суб’єкта, що буде проводити оцінювання якості освіти та освітньої діяльності та допоможе у формуванні позитивного іміджу і репутації.

Отже, громадськості пропонується на обговорення  проєкт наказу Міністерства освіти та науки «Про затвердження Порядку здійснення громадської акредитації закладу загальної середньої освіти».