«Маленький дракон» завітав в Кам’янське під Різдво

«Маленький дракон» завітав в Кам’янське під Різдво

Автор: Валентин Фіголь

Турнір з бойового мистецтва Він Чун «Маленький дракон» відбувся в Кам’янському напередодні католицького Різдва.

Після довготривалої перерви (карантин, пошук зали, війна…) Кам’янська Філія української федерації Ушу, Центр Бойових Мистецтв «Спарта» провели довгоочікуваний чемпіонат міста з ушу Він Чун «Маленький дракон “. Так схарактеризував подію 24 грудня Андрій Шамардін, старший тренер збірної України з Він Чун.

«Ніщо не стало на заваді, чемпіонат відбувся та вдало завершився!» – прокоментував він турнір.

Назва турніру «Маленький дракон» – натяк не лише на юність та завзятість учасників. Це ще й прізвисько Брюса Лі, відомого популяризатора бойових мистецтв та кіноактора, який також вчився стилю Він Чун.

Змагання проводилися у двох розділах: кюнь тао (формальні комплекси рухів, які демонструють техніку стилю Він Чун) та дуі конг чой (поєдинки).

«Вкотре побачили, що такі заходи потрібно проводити регулярно, не зважаючи ні на що, – розповів А. Шамардін. – На змаганнях відбувається справжня магія: маленькі діти перетворюються на справжніх спортсменів, вони вчаться стійкості, мужності, дисципліні та повазі один до одного!»

Безумовно, у всіх є бажання отримати нагороду, зазначив тренер. Але саме на змаганнях діти усвідомлюють: нагорода, яку залюбки можна купити в спорт-магазині – ніщо у порівнянні з нагородою, яку виборов! Бо ця нагорода є символом зусиль, це десятки, а то й сотні годин тренувань, пролитий піт, сльози (як без цього) та кров!

«Так, і без цього не буває перемог, – наголосив пан Андрій. – Кров – це травми під час підготовки (якщо спортсмен не дотримується порад тренера, а спочатку ніхто їх не дотримується), синці від отриманих ударів, чи падіння тощо».

І саме на змаганнях, за словами тренера, можна побачити не тільки особисте перетворення, але ще і командне.

Просто група дітей, які займалися разом в секції та вперше зайшли в зал на змагання, виходять відтіля вже іншими. У них з’являється більше поваги до себе, до товариша, вони вже більш нагадують команду.

Це можна сказати й про дорослих фахівців, які обслуговують змагання, зауважив керівник «Спарти»: суддівська бригада теж змінює якості, спостерігаючи за спортсменами.

«Маленький дракон» завітав в Кам’янське під Різдво - ФОТО
Андрій Шамардін

«Чи потрібні такі заходи в наші важкі часи? Думаю, що кожен повинен сам для себе відповісти на це запитання. – прокоментував турнір тренер Шамардін. – Для мене – це безсумнівно. Є гарне прислів’я: лихо – пробний камінь чесноти! Тому саме в ці часи людина змушена проявляти свої домінантні якості! Не найкращі, на жаль, а ті, що домінують! Те, що є всередині, виходить на поверхню!»

З дорослими дуже складно, акцентував він, і людина сама повинна визнати та усвідомити свої недоліки, щоб їх виправити. А у дітей можна впливати на це зовні, спрямовуючи їх увагу на необхідне та підштовхуючи до зростання. Саме для цього і потрібні такі заходи: змагання, тренувальні збори.

Призові місця в турнірі розподілились так.

В розділі кюнь тао 7-8 років:

1 місце Старостенко Владислав

2 місце Кузьменко Олександр

3 місце Олександров Дарімір та Трофімов Ілля

Кюнь тао 10-13 років

1 місце Морунов Єгор

2 місце Меняйло Ярослав

3 місце Філатова Віка

Дуі конг чой, вагова категорія 22-26 кг, вікова – 7-8 років

1 місце Старостенко Владислав

2 місце Бажина Дінара

3 місце Корейша Владислав.

26-30 кг, 7-8 років

1 місце Клисак Богдан

2 місце Трофімов Ілля

3 місце Олександров Дарімір

34-40 кг, 8-9 років

1 місце Морунов Єгор

2 місце Кузьменко Олександр

3 місце Філатова Віка та Євплов Єгор

40+ кг, 10-13 років

1 місце Невський Іван

2 місце Гомонов Назар

3 місце Погрібний Микита

Привітавши спортсменів з досягненнями, тренер Шамардін подякував суддям за проведення змагань та батькам учасників турніру – за підтримку юних бійців та допомогу в організації заходу.

«Маленький дракон» завітав в Кам’янське під Різдво - ФОТО«Маленький дракон» завітав в Кам’янське під Різдво - ФОТО