«Маленький дракон» завітав в Кам’янське під Різдво
Автор: Валентин Фіголь
Турнір з бойового мистецтва Він Чун «Маленький дракон» відбувся в Кам’янському напередодні католицького Різдва.
Після довготривалої перерви (карантин, пошук зали, війна…) Кам’янська Філія української федерації Ушу, Центр Бойових Мистецтв «Спарта» провели довгоочікуваний чемпіонат міста з ушу Він Чун «Маленький дракон “. Так схарактеризував подію 24 грудня Андрій Шамардін, старший тренер збірної України з Він Чун.
«Ніщо не стало на заваді, чемпіонат відбувся та вдало завершився!» – прокоментував він турнір.
Назва турніру «Маленький дракон» – натяк не лише на юність та завзятість учасників. Це ще й прізвисько Брюса Лі, відомого популяризатора бойових мистецтв та кіноактора, який також вчився стилю Він Чун.
Змагання проводилися у двох розділах: кюнь тао (формальні комплекси рухів, які демонструють техніку стилю Він Чун) та дуі конг чой (поєдинки).
«Вкотре побачили, що такі заходи потрібно проводити регулярно, не зважаючи ні на що, – розповів А. Шамардін. – На змаганнях відбувається справжня магія: маленькі діти перетворюються на справжніх спортсменів, вони вчаться стійкості, мужності, дисципліні та повазі один до одного!»
Безумовно, у всіх є бажання отримати нагороду, зазначив тренер. Але саме на змаганнях діти усвідомлюють: нагорода, яку залюбки можна купити в спорт-магазині – ніщо у порівнянні з нагородою, яку виборов! Бо ця нагорода є символом зусиль, це десятки, а то й сотні годин тренувань, пролитий піт, сльози (як без цього) та кров!
«Так, і без цього не буває перемог, – наголосив пан Андрій. – Кров – це травми під час підготовки (якщо спортсмен не дотримується порад тренера, а спочатку ніхто їх не дотримується), синці від отриманих ударів, чи падіння тощо».
І саме на змаганнях, за словами тренера, можна побачити не тільки особисте перетворення, але ще і командне.
Просто група дітей, які займалися разом в секції та вперше зайшли в зал на змагання, виходять відтіля вже іншими. У них з’являється більше поваги до себе, до товариша, вони вже більш нагадують команду.
Це можна сказати й про дорослих фахівців, які обслуговують змагання, зауважив керівник «Спарти»: суддівська бригада теж змінює якості, спостерігаючи за спортсменами.

«Чи потрібні такі заходи в наші важкі часи? Думаю, що кожен повинен сам для себе відповісти на це запитання. – прокоментував турнір тренер Шамардін. – Для мене – це безсумнівно. Є гарне прислів’я: лихо – пробний камінь чесноти! Тому саме в ці часи людина змушена проявляти свої домінантні якості! Не найкращі, на жаль, а ті, що домінують! Те, що є всередині, виходить на поверхню!»
З дорослими дуже складно, акцентував він, і людина сама повинна визнати та усвідомити свої недоліки, щоб їх виправити. А у дітей можна впливати на це зовні, спрямовуючи їх увагу на необхідне та підштовхуючи до зростання. Саме для цього і потрібні такі заходи: змагання, тренувальні збори.
Призові місця в турнірі розподілились так.
В розділі кюнь тао 7-8 років:
1 місце Старостенко Владислав
2 місце Кузьменко Олександр
3 місце Олександров Дарімір та Трофімов Ілля
Кюнь тао 10-13 років
1 місце Морунов Єгор
2 місце Меняйло Ярослав
3 місце Філатова Віка
Дуі конг чой, вагова категорія 22-26 кг, вікова – 7-8 років
1 місце Старостенко Владислав
2 місце Бажина Дінара
3 місце Корейша Владислав.
26-30 кг, 7-8 років
1 місце Клисак Богдан
2 місце Трофімов Ілля
3 місце Олександров Дарімір
34-40 кг, 8-9 років
1 місце Морунов Єгор
2 місце Кузьменко Олександр
3 місце Філатова Віка та Євплов Єгор
40+ кг, 10-13 років
1 місце Невський Іван
2 місце Гомонов Назар
3 місце Погрібний Микита
Привітавши спортсменів з досягненнями, тренер Шамардін подякував суддям за проведення змагань та батькам учасників турніру – за підтримку юних бійців та допомогу в організації заходу.