Новий податок платитимуть власники та користувачі землі в Кам’янському районі

Новий податок платитимуть власники та користувачі землі в Кам’янському районі

Автор: Валентин Фіголь

У 2023 році власники та користувачі земельних ділянок в Кам’янському районі платитимуть новий податок, який називається мінімальним податковим зобов’язанням.

Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) — це мінімальне зобов’язання щодо сплати податків, які необхідно сплатити за користування (оренда, суборенда, емфітевзис, постійне користування) або володіння земельною ділянкою.

Прорахунок МПЗ проводиться за формулою, яка прив’язана або до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, або до норми грошової оцінки 1 га землі в області, де така розташована, з урахуванням індексацій.

Тимчасово за 2022 та 2023 звітні роки не нараховується та не сплачується МПЗ за земельні ділянки, розташовані на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії, а також ті, які визначені як засмічені вибухонебезпечними предметами, та/або на яких є фортифікації.

Щодо обов’язку сплати МПЗ, то він покладається на власника земельної ділянки або у разі передачі останньої в оренду (суборенду) або інше користування – на орендарів чи користувачів такої земельної ділянки.