В Україні змінилися обов’язкові платежі під час першої реєстрації автомобіля

В Україні змінилися обов’язкові платежі під час першої реєстрації автомобіля

В Україні з 1 січня збільшився збір за обов’язкове державне пенсійне страхування за першої реєстрації легкового автомобіля, який прив’язаний до прожиткового мінімуму. Про це повідомляє Autoconsulting.

З 1 січня при першій реєстрації автомобіля на території України незалежно від того, нова машина чи уживана, необхідно сплатити певну вартість збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Розмір встановлюється у таких розмірах:

  • 3%– якщо вартість авто не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 4%– якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;
  • 5%– якщо об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість.

Таким чином, з 1 січня, якщо вартість авто не перевищує або дорівнює 442 860 грн, необхідно заплатити 3% від вартості; більш як 442 860 грн, але не перевищує або дорівнює 778 360 грн – стягується 4%; понад 778 360 грн – оплачується 5%.