Кому з чоловіків можна виїхати за кордон під час воєнного стану

Кому з чоловіків можна виїхати за кордон під час воєнного стану

Автор: Валентин Фіголь

Воєнний стан забороняє чоловікам у віці 18-60 років виїжджати за кордон України. Однак, є винятки для перетину кордону.

Кому можна в нинішніх умовах виїхати за кордон, пояснила пресслужба Держприкордонслужби України.

Виїхати з України можуть чоловіки, які були зняті з військового обліку на підставі оформленої інвалідності або за рішенням медичної комісії про непридатність до служби. Обмежено придатні не можуть виїхати з України у воєнний час.

За тимчасової непридатності до військової служби строком до 6 місяців виїзд дозволений за наявності довідки про інвалідність або висновку військово-лікарської комісії.

Можна виїжджати за кордон чоловікам, які мають трьох або більше дітей віком до 18 років, у тому числі від різних шлюбів. Для перетину кордону необхідно мати свідоцтва про народження, шлюб, рішення суду про розірвання шлюбу, рішення органу опіки або посвідчення батька багатодітної сім’ї. Можна показати нотаріально засвідчені копії.

Чоловікам, які самостійно виховують дитину до 18 років, виїжджати за кордон можна. Прикордонникам потрібно показати свідоцтво про народження, свідоцтво про смерть матері, рішення суду про позбавлення матері батьківських прав, про визнання матері такою, яка зникла безвісти, або про оголошення матері померлою.

Чоловіки з інвалідністю можуть перетинати кордон за наявності довідки за формою № 157-1/о, посвідчення, що підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги. З документами про інвалідність, отриманими за кордоном, виїзд з України неможливий.

Може виїхати чоловік, який супроводжує особу з інвалідністю I, II групи, а також їде для догляду за хворими батьками, дружиною чи дітьми.

Виїзд чоловіків із догляду за хворими членами сім’ї неможливий без хворого. Перетин кордону для супроводження осіб з інвалідністю III групи не передбачено.

Чоловіки віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон, якщо вони супроводжують дружин з інвалідністю І або II групи та дітей, а також дітей, тяжкохворих на перинатальні ураження та інші захворювання, за наявності підтверджувального висновку лікарсько-консультативної комісії.

Чоловіки від 18 до 60 років, які постійно проживають за кордоном, можуть виїжджати за наявності відповідних позначок у паспортному документі – штамп про консульський облік.

Військовослужбовці можуть виїжджати за кордон для лікування поранень, отриманих на війні, або на реабілітацію. Але для цього потрібен відповідний напрямок на лікування за кордон та лист від МОЗ про те, що закордонна установа охорони здоров’я приймає їх на лікування.

Також можуть виїхати ті, хто проходить військовий вишкіл за кордоном.

Дозволено виїзд водіїв компаній, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів. Інформація про таких водіїв має перебувати в інформаційній системі “Укртрансбезпеки”.

Також перетинати кордон можуть водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі чи гуманітарну допомогу, а також працівники залізничного транспорту.