Органи соцзахисту не мають право відмовляти у виплатах переселенцям, в яких пошкоджено житло

Органи соцзахисту не мають право відмовляти у виплатах переселенцям, в яких пошкоджено житло

До Мінреінтеграції надходять звернення від громадян, яким органи соцзахисту відмовляють у призначенні допомоги на проживання, посилаючись на те, що їхнє житло лише пошкоджене, а не зруйноване. У відомстві дали пояснення з цього приводу.

Органи соцзахисту не мають права відмовляти у призначенні допомоги на проживання, посилаючись на те, що житло переселенців лише пошкоджене, а не зруйноване, адже законодавством передбачено наступне:

  •  Право на виплати щомісячної допомоги на проживання мають усі переселенці, житло яких пошкоджене чи зруйноване внаслідок російської агресії. Вони отримують виплати нарівні з ВПО, які перемістилися з тимчасово окупованих територій чи зон бойових дій.
  • Для цього необхідно подати документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
  • Це передбачено Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Уряду від 20 березня 2022 року № 332.
  • Таким чином, постанова чітко встановлює, що право на виплати мають усі ВПО, житло яких було пошкоджене. При цьому ступінь пошкодження житла не має значення. Підставою для нарахування виплат є наявність відповідної довідки від місцевої влади.