У 2022 році на Дніпропетровщині виписали понад 1,5 млн електронних рецептів на «Доступні ліки»

У 2022 році на Дніпропетровщині виписали понад 1,5 млн електронних рецептів на «Доступні ліки»

У 2022-му році медики Дніпропетровщини виписали понад 1,5 млн електронних рецептів за програмою «Доступні ліки». Пацієнти отримали препарати безоплатно або зі знижкою. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.  

«В Україні продовжує діяти програма «Доступні ліки». Пацієнти з хронічними захворюваннями отримують медикаменти безплатно або з невеликою доплатою в аптеках, які уклали договір з Національною службою здоров’я України. З початку дії програми реімбурсації долучилося вже більш ніж 330 тис. пацієнтів області», – зазначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОВА Тетяна Квітницька.

У переліку – 462 медикаменти, з них 149 – безплатні.

Серед них: препарати для лікування серцево-судинних хвороб, цукрового та нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії, бронхіальної астми. А ще – для профілактики інфаркту та інсульту.

Нещодавно до переліку додали ліки для пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона.

Щоб отримати медикаменти безкоштовно або зі знижкою, слід звернутися до сімейного лікаря. Взяти електронний рецепт та з ним прийти до аптеки, яка бере участь у програмі реімбурсації. Її можна впізнати за наліпкою «Доступні ліки». На Дніпропетровщині більш ніж 1,2 тис. таких аптек.