Російська пропаганда цинічно використовує трагедію у Дніпрі

Російська пропаганда цинічно використовує трагедію у Дніпрі

Російський журналіст Р.Осташко (https://t.me/OstashkoNews/49605) та низка інших медіа поширюють інформацію, нібито жителі Дніпра заявляють, що попадання ракети у багатоповерховку не було та  у руйнуванні є провина СБУ, яка «підірвала» дім заради «картинки», як підтвердження для західних ЗМІ.

Російські пропагандисти стверджують, що на момент трагедії було чутно 3 вибухи, а СБУ не дає дозволу на зйомку, мовляв «на місці присутні правильні фотографи та відеорепортери», начебто, для фальсифікації даних.

Російська пропаганда цинічно використовує трагедію у Дніпрі - ФОТО

Також, ЗМІ рф розповсюджують інший  фейк, нібито у будинок потрапила українська ракета ППО. Мовляв, внаслідок попадання сталася вторинна детонація, найімовірніше, це результат вибуху газу.

Таким чином російська пропаганда намагається врятувати власне військове керівництво від відповідальності за ракетний удар по житловому будинку, і перекласти провину за масову загибіль цивільних громадян на українських військових.

Насправді, будинок в Дніпрі зруйнувало ударом російської крилатої ракети Х-22, ще радянського виробництва. Окрім цього, факт влчученя російської ракети підтверджується на відео (https://t.me/dnepr_operativ/34095?single), на якому чутно лише один вибух.

За словами речника Повітряних Сил України Ю.Ігната, запуск ракети над Дніпром відбувався з бомбардувальника дальньої дії Ту-22М3 з Курської області та Азовського моря. Загалом було 5 пусків таких ракет. Х-22 називають «убивцею авіаносців»

Повітряні ЗС України офіційно підтвердили, (https://t.me/kpszsu/2269) що українська ППО не збивала жодних ракет Х-22, випущених Росією по Україні 14 січня.

Російська пропаганда укотре прагне виправдати злочини росіян проти мирних українців й звинуватити у вбивстві цивільних Україну. Такий прийом пропагандисти застосовують чи не щоразу після того, як внаслідок російських ударів гинуть мирні люди.