У Держенергонагляді перевіряли справедливість розподілу електроенергії між споживачами

У Держенергонагляді перевіряли справедливість розподілу електроенергії між споживачами

З початку року Держенергонагляд отримав понад 3 тис. звернень від українців, третина з яких стосувалась начебто несправедливого розподілу електроенергії між споживачами. В інспекції повідомили, що ретельно вивчили кожний випадок та зазначили, що розподіл електроенергії між споживачами був справедливим.

Оператори систем розподілу (обленерго) докладають максимум зусиль, щоб розподіл дефіцитної електроенергії між всіма споживачами був справедливим. Про це йдеться у повідомленні Державної інспекції енергетичного нагляду України.

Відповідно до нього, з початку року Держенергонагляд отримав понад 3 тис. звернень від українців, третина з який стосувалась начебто несправедливого розподілу електроенергії між споживачами.

“Інспекція ретельно вивчає кожний такий випадок. У більшості оператор систем розподілу знаходить можливість здійснити перемикання споживачів до інших електричних об’єктів з метою справедливого розподілення електроенергії між споживачами”, – підкреслили у відомстві.

Зазначається, що у деяких випадках таке перемикання неможливе через об’єкти критичної інфраструктури, які живляться через спільні електричні об’єкти та мережі. Тому не завжди є можливість дотримуватись графіків обмеження електропостачання для деяких споживачів, які живляться через спільні мережі з об’єктами критичної інфраструктури.

Також частина звернень стосується відключення електропостачання як такого, оскільки у споживачів складається враження, що оператори систем розподілу обмежують електропостачання на власний розсуд без будь-яких на те причин.

“З цього приводу слід нагадати, що країна перебуває у стані війни з російською федерацією. Відсутність світла – вина виключно агресора, який системно руйнує українську інфраструктуру. Енергетики, інколи ціною свого життя, цілодобово і без вихідних тримають енергетичний фронт, відновлюючи й ремонтуючи енергообладнання”, – підсумували у Держенергонагляді