В Дніпрі викрили «схематоз» на будівництві сміттєзвалища, що коштував бюджету міста 3 млн грн

В Дніпрі викрили «схематоз» на будівництві сміттєзвалища, що коштував бюджету міста 3 млн грн

Більш ніж 3 млн гривень збитків завдали учасники злочинної «схеми» на Дніпропетровщині.Директор одного з комунальних підприємств Дніпра зі спільниками вносили неправдиві дані щодо обсягів та вартості проведених робіт на будівництві сміттєзвалища. Про це повідомила пресслужба Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Організатору та спільникам повідомлено про підозри.

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Дніпропетровській області спільно зі слідчими обласної поліції встановили причетних до налагодження протиправної «схеми».

Встановлено, що протягом 2018-2019 років директор комунального підприємства Дніпровської міськради уклав угоди з низкою підрядних організацій на виконання будівельних робіт, необхідних для функціонування полігону побутових відходів. Протягом проведення робіт до документації вносились неправдиві дані щодо обсягів та вартості проведених робіт, а також використаних будівельних матеріалів, наданих послуг вантажного транспорту і спеціальної техніки.

Відповідно до проведених експертиз бюджету міста було завдано збитків на понад 3 млн гривень.

В рамках кримінального провадження поліційні провели санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях компаній та за місцями проживання фігурантів. У ході проведених за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури заходів було вилучено документацію, чорнові записи, електронні носії інформації.

Обвинувальний акт за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній), ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України скеровано на розгляд Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.

Організатору та трьом спільникам може загрожувати до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також ще одна учасниця злочинної організації оголошена у розшук, а матеріали стосовно її діяльності виділено в окреме провадження.