В Україні збільшується відсоток органних трансплантацій від померлого донора

В Україні збільшується відсоток органних трансплантацій від померлого донора

384 трансплантації органів провели українські лікарі у 2022 році, збільшивши кількість операцій на 20 % у порівнянні навіть із довоєнним 2021 роком. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.

Трансплантацію органів в Україні наразі проводять 32 медичні центри, завдяки зусиллям їхніх фахівців вдалося здійснити 275 операцій з пересадки нирок, 74 – печінки, 35 – серця.

«Важливо, що поступово збільшується відсоток органних трансплантацій від померлого донора: від 53,7 % у 2021 році до 55 % у 2022 р. Це говорить про здатність вітчизняної системи охорони здоров’я працювати під час війни та усвідомлення родичами померлих, як їхнє рішення про згоду на трансплантацію органів допомагає рятувати життя іншим українцям. Висловлюємо їм глибоку подяку за розуміння важливості й цінності такого рішення!», – зазначається в повідомленні МОЗ.

Також за минулий рік проведено 223 пересадки гемопоетичних стовбурових клітин: 192 – дорослим пацієнтам і 31 – дітям.

Довідка: стати потенційним донором стовбурових клітин можна, зареєструвавшись в Українському реєстрі потенційних донорів за посиланням https://ubmdr.org/Home/RegisterDonor.