Власне перероблювання – майбутнє агросектору Дніпропетровщини

Власне перероблювання – майбутнє агросектору Дніпропетровщини

Автор: Валентин Фіголь

Економічні реалії сьогодення такі, що все більше селян Дніпропетровщини, як і в цілому в Україні, розуміють: власне перероблювання продукції – майбутнє агросектору.

Кожен у селі хоче займатися хоч якимось перероблюванням продукції. Війна в Україні дала поштовх вітчизняним аграріям діяти більш активно, змінюватися й запроваджувати нові підходи до виробничих процесів. Від цього у підсумку виграє і село, і держава.

Таке резюме процесів, що відбуваються на селі, висловив народний депутат, член Комітету ВР із питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Якщо раніше переважна більшість господарств була сировинною – вирощували продукцію та експортували її, то нині кожен у селі хоче займатися хоч якимось переробленням. І це важливо, адже чим більше країна займатиметься перероблюванням, тим краще. Це і наповнення бюджету, і податки, і нові робочі місця», – зазначив парламентарій.

За його словами, протягом 2022 року у вітчизняному агросекторі вже зафіксовані серйозні зміни.

«Ми збільшили експорт борошна на 15% порівняно з минулим роком, а це означає, що аграрії стали більше переробляти зерно. Зараз, згідно з отриманими 70-ма грантами на садівництво, аграрії активно висаджують нові сади на площі 1100 га. Таким чином у нас зросте кількість фруктів. У багатьох регіонах активно будуються теплиці, щоб вирощувати ранні овочі, а не імпортувати їх. Стало більше молочних ферм. Зросла кількість фермерів, які розводять свиней. У нас низькі ціни на комбікорми, які вигідно згодовувати у власних фермерських господарствах, отримуючи молоко та м’ясо. Це краще, ніж експортувати до інших країн сировину», – розповів політик.

Він наголосив, що сільське господарство було й залишається економічним локомотивом України.

«Це склалося історично, бо в нас найкращі землі. У нас люди люблять село і вміють працювати, демонструючи разючі показники у будь-якій агросфері», – підсумував Дмитро Соломчук.

Думки парламентарія поділяють і аграрії Дніпропетровщини. «Під тиском економічних реалій приходить розуміння: найвищий прибуток в того, хто доводить продукт до кінцевого споживача, – ділиться висновками фермер пан Роман з Кам’янського району. – Переробник, до того ж створює додану вартість, підтримуючи економіку держави. Тільки де ж взяти грошей на те, щоб відкрити власну переробку продукції?.. Подали заявку одразу в три грантові програми державної та міжнародної підтримки, придивляємось і до кооперації!»