Кошти від держави для родин полеглих захисників і захисниць: як отримати?

Кошти від держави для родин полеглих захисників і захисниць: як отримати?

Багато військових поклали своє життя за свободу нашої країни. Українські сім’ї залишаються без дружин і чоловіків, тат і мам, дочок і синів. З початком повномасштабного вторгнення держава впровадила фінансову підтримку сімей загиблих. Детально про допомогу близьким загиблих захисників розповіли у Департаменті соціальної політики Кам’янської міськради.

Близькі  загиблих можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 15 000 000 гривень. Це стосується тих військових, які загинули під час заходів оборони країни після повномасштабного вторгнення.

Хто має право отримати кошти? Перелік осіб описаний у статті 16-1 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, крім:

  • громадян Російської Федерації або Республіки Білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн
  • осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.

Сім’ї можуть отримати фінансову підтримку, починаючи від дня загибелі військовослужбовця в період дії воєнного стану. Дата повинна бути зазначена у свідоцтві про смерть.

Якщо військовий загинув не пізніше, ніж через один рік після поранення, яке отримав у період дії воєнного стану, то родина також отримує одноразову грошову допомогу.

Як отримати фінансову підтримку? Які документи потрібно підготувати?  Куди звертатися? – підкажуть юристи Українського ветеранського фонду на безплатній консультації. Залишайте заявку за посиланням: https://cutt.ly/s9Asnpo

Подавати запити на допомогу можна щодня та цілодобово. Консультації надаються щодня у робочі дні з 9:00 до 18:00.

Проєкт реалізується спільно з Незалежна антикорупційна комісія – НАКО – NAKO за підтримки офісу Спеціального радника Великої Британії з питань оборони.