Про важливість психічного здоров’я підлітків нагадали лікарі Кам’янського

Про важливість психічного здоров’я підлітків нагадали лікарі Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

Про важливість стану психіки як чинника, визначального для якості життя, нагадали лікарі Кам’янського з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я підлітків 2 березня.

Психічне здоров’я – це передусім відсутність психічних розладів. Від нього залежить стан нашого психічного, фізичного і соціального комфорту та рівень пристосування до оточення, воно визначає якість життя людини, можливість творчо та плідно працювати, робити важливий внесок в життя свого суспільства. Про це 2 березня нагадали лікарі КЗОЗ КМР «Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту».

2 березня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я підлітків. Це нова дата, заснована у 2020 році за ініціативи американського бренду молодіжного одягу Hollister. Компанія створила проєкт допомоги різноманітним організаціям, діяльність яких пов’язана з психічною рівновагою підлітків.

Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я підлітків є підвищення обізнаності тінейджерів щодо психічного добробуту та подолання невпевненості у собі. Свято заохочує підлітків спілкуватись між собою у соціальних мережах й демонструвати власний спосіб подолання психологічного дискомфорту.

У дітей та підлітків починається нове незвичне життя з багатьма турбулентними змінами, зауважують лікарі. Їх світ швидко змінюється. Стресом для дітей можуть бути нові знайомства, переїзд на інше місце проживання, вступ до нової школи, вишу чи коледжу та інші зміни, коли діти та підлітки сумніваються у своїх можливостях або соромляться новим знайомствам. Особливо коли з’являються непередбачувані обставини та запитання «що робити» та «як поводитись з новими людьми». Якщо не обговорювати з дітьми їхні емоції, переживання та стреси, це може перерости у тривогу та психічні розлади.

Психічне здоров’я важливе для загального добробуту, наголошують фахівці. Якщо підліток подолає свої проблеми, то зможе реалізувати свої можливості на користь суспільству.

«Сучасне покоління підлітків хоче змінити наш світ на краще, тому ми повинні їм допомогти, зміцнивши їхнє психічне здоров’я», – резюмують лікарі Центру здоров’я Кам’янського.