Вже в шести областях України виявили новий штам коронавірусу

Вже в шести областях України виявили новий штам коронавірусу

Центр громадського здоров’я виявив новий штам коронавірусу, відомого як “Кракен”, в шести областях України, повідомляє ЦГЗ.

За даними відомства, раніше новий штам коронавірусу виявлено у Сумській, Закарпатській, Тернопільській та Одеській областях. А результати останніх досліджень підтвердили захворювання у жителів Львівської та Черкаської областей.

“Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ за результатом секвенування цього тижня підтвердила у пацієнтів мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2 ще у двох областях: Львівській та Черкаській”, – сказано у повідомленні.

У ЦГЗ наголосили, що хоч новий штам і переноситься легше, він швидше розповсюджується.

Нагадаємо, що наприкінці січня в Україні зафіксували перший випадок зараження новим видом коронавірусу “Кракен” (XBB.1.5). Інфекцію виявили у мешканця Сумської області.

Як повідомляє МОЗ, за період з 17 по 23 лютого в Україні зафіксовано 9 792 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 092, медпрацівників – 274); 33 114 людей (що на 1,1 % більше, ніж тижнем раніше) вакциновано проти COVID-19.

Також за минулий тиждень:

  • госпіталізовано – 2 940 осіб,
  • летальних випадків – 102,
  • одужало – 11 351 особа.