Фізічна активність рятує від депресії, нагадують мешканцям Кам’янського фахівці

Фізічна активність рятує від депресії, нагадують мешканцям Кам’янського фахівці

Автор: Валентин Фіголь

Рух, помірна фізична активність рятують нашу психіку та здоров’я від депресії та її наслідків. Про це мешканцям Кам’янського нагадують місцеві фахівці та дослідження іноземних науковців.

Дослідники та медики не втомлюються доводити, що фізична активність критично потрібна для людського здоров’я, у тому числі ментального. Проведено вже сотні досліджень, які вказують на позитивний вплив навантажень при таких розладах, як депресія, тривожність тощо. Причому за дієвістю їх іноді порівнюють із психотерапією чи медикаментозним лікуванням та вказують на переваги над ними, як-то більша доступність, зокрема фінансова, низький ризик побічних дій та загалом користь для здоров’я.

Рух та фізична дія завжди будуть мати вплив на нашу психіку, нагадав Андрій Шамардін (на фото праворуч), тренер з бойових мистецтв та викладач фізичного виховання з Кам’янського.

«При перших ознаках депрессії – зникненні цікавості до життя, бажання рухатися, спілкуватися тощо, потрібно зробити прості фізичні вправи: біг, відтискання, присідання. Або зайнятися прибиранням оселі», – рекомендує А. Шамардін людям, незвиклим до фізкультури.

Рішення діяти вже відволікає вашу увагу, витягаючи з пригніченого стану, акцентував тренер. Роблячи фізичні вправи, ми перемикаємо увагу на щось більш конструктивне, ніж депресія.

Користь фізичних навантажень для покращення ментального стану при депресії, тривожних розладах та психологічному стресові підтверджують і нещодавні дослідження австралійських науковців. Нові підтвердження отримані при дослідженні, яке охопило більш ніж 128 тисяч учасників. Результати опубліковані в British Journal of Sports Medicine.

Цього разу вчені відшукали усі відомі до 2022 року системні огляди та метааналізи, присвячені ефективності фізичних вправ при депресії, тривожності та психологічному стресі. Для цього довелося вивчити 12 електронних баз даних досліджень, у яких взяли участь 128 119 учасників.

Це дослідження стало ще одним, яке виявило здатність фізичних вправ, як-от аеробних, силових, йоги та змішаних, покращити стан при депресії, тривожності та стресі.

Автори розрахували, що ефект від тренувань при депресії й тривожності у середньому такий же або навіть трохи кращий, ніж у психотерапії або лікуванні медикаментами. Це ще одне свідчення того, що варто зробити фізичні навантаження частиною стандартної терапії цих розладів, зокрема у людей з хронічними захворюваннями.