У Кам’янському на базі Музею історії міста відбувся просвітницький семінар

У Кам’янському на базі Музею історії міста відбувся просвітницький семінар

На початку березня на базі Музею історії міста Кам’янське спільно з Українським інститутом національної пам’яті відбувся просвітницький семінар «Боротьба за державність. Від Української революції до сучасної російсько-української війни». Про це повідомила директорка музею Наталія Буланова.

У роботі семінару взяли участь понад 80 музейників, бібліотекарів та освітян з Кам’янського, Дніпра, Вінниці, Кривого Рогу,  Кременчука, Жовтих Вод, Верхньодніпровська, Петриківки, Шульгівки, Зеленодольська, Підгороднього, Чаплинки, П’ятихаток, Покровки, Лобойківки, Красноіванівки та Саївки.

У Кам'янському на базі Музею історії міста відбувся просвітницький семінар - ФОТОУ Кам'янському на базі Музею історії міста відбувся просвітницький семінар - ФОТО

За словами Буланової, програма семінару була насиченою, розглядалися такі актуальні питання як зміцнення національної ідентичності, національна пам’ять, нові підходи в історичній науці, робота музеїв під час війни, необхідність внесення концептуальних змін в шкільні навчальні програми з історії, а також мова йшла про боротьбу за незалежність і яскравих представників цієї боротьби, переосмислення місця України у складі колишньої радянсько-совєтської імперії, відмова від застарілих штампів тощо.

Важливою частиною семінару було ознайомлення аудиторії з роботою Українського інституту національної пам’яті, зокрема як потужного ресурсу для використання під час заходів та уроків.

Модераторками та доповідачками семінару були представниці УІНП, а саме Ганна Байкєніч, Леся Бондарук, Олена Охрімчук та Наталя Слобожаніна, чиї виступи знайшли відгук серед учасників семінару.

Також зі своїми доповідями на семінарі виступили директор Музею історії м. Кам’янське Наталія Буланова, професор кафедри історії України Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Олександр Нікілєв, колекціонер і громадський діяч Дмитро Піркл, координатор благодійного фонду OBMIN Василь Пастернак, доцент кафедри історії України Львівського національного університету ім. І. Франка Мар’ян Мудрий, а також дослідники повстанського руху, музейники з Кривого Рогу Олександр Мельник та Ірина Стеблина.

Крім цього, під час семінару відбулося ознайомлення з музейними виставками «Україна. Ціна Свободи» та «Крим. Історія. Народ. Сьогодення» і банерною виставкою УІНП «Україна. Війна в Європі».

Результатом роботи семінару стало жваве обговорення важливих тем, а також спонукання діячів культурної та освітянської спільноти до постійного вдосконалення,  розвитку, пошуку нових ідей та ефективних форм роботи.