Українські парламентарі хочуть зробити 8 березня «Днем захисту прав жінок»

Українські парламентарі хочуть зробити 8 березня «Днем захисту прав жінок»

Автор: Валентин Фіголь

Зробити 8 березня, замість «свята весни та краси» «днем захисту прав жінок» пропонують українські парламентарі. В новому законопроєкті також пропонується зробити вихідним днем не 9, а 8 травня.

«Святковий» законопроєкт група депутатів зареєструвала у Верховній Раді.

«В Україні, з одного боку, 8 березня відзначається жіночими маршами та заходами, присвяченими правам жінок та рівності, проте, з іншого боку, за застарілою радянською традицією певною частиною суспільства цей день сприймається як “свято весни та краси”. На нашу думку, сприйняття 8 березня як “дня весни та краси” є стереотипним та нівелює громадську та політичну природу цього свята. Тому пропонується на законодавчому рівні у назві свята 8 березня акцентувати увагу на тому, що вказаний день відзначає рух за рівні права та можливості жінок, та визначити його як «Міжнародний день захисту прав жінок»», – йдеться у пояснювальній записці.

Окрім того, законопроєктом пропонується внести зміни щодо відзначення як святкового дня 8 травня – «Дня пам’яті та примирення».

«У листопаді 2004 року, рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, 8 та 9 травня було проголошено Днями пам’яті та примирення. З 2015 року, відповідно до Указу Президента України…, 8 травня установлено «Днем пам’яті та примирення». Саме 8 травня у переважній більшості європейських країн відзначається як пам’ятний день та символ перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Тому пропонується 8 травня визначити як святковий (вихідний) день у Кодексі законів про працю України, натомість традиційні заходи, котрі відбуваються 9 травня, будуть проходити у робочий день», – пояснили ініціатори змін.