У музеї Кам’янського урочисто відзначили День народження Великого Кобзаря

У музеї Кам’янського урочисто відзначили День народження Великого Кобзаря

Автор: Олександр Бугаєв

Сьогодні, 9 березня, Україна відзначає 209 річницю з Дня народження Тараса Шевченка, великого поета, художника, генія українського народу. В честь цієї визначної події в музеї історії Кам’янського відбулося свято «І неоднаково мені».

На свято зібралася, переважно, молодь – студенти й школярі, які майже вщент заповнили зал музею. Зі сцени звучали вірші та пісні великого Кобзаря, українські народні пісні під акомпанемент бандур і козацької ліри. Робітники музею розповіли, що ця козацька ліра доволі стара, вони її реставрували й тепер це єдиний такий інструмент на Дніпропетровщині. До речі, колись, ще в період Запорізької Січі, саме грою на козацькій лірі українці висловлювали своє невдоволення договором з московітами. Так що сьогодні цей інструмент звучить як ніколи актуально.

У музеї Кам’янського урочисто відзначили День народження Великого Кобзаря - ФОТО

Директорка музею Наталія Буланова зазначила, що 209 річницю з дня народження Тараса Шевченка мі відзначаємо під час народно-визвольної війни українського народу з фашистськими загарбниками. Тому цей день обов’язково увійде в історію як один із символів мужності й героїзму нашого народу. Під час Другої світової війни українці брали з собою на фронт Кобзар. І сьогодні наші воїни йдуть у бій з Кобзарем, який надає їм силу.

У музеї Кам’янського урочисто відзначили День народження Великого Кобзаря - ФОТО

Наталія Буланова побажала всім перемоги, яка, на її думку, неодмінно настане весною. “Дуже хочеться у це вірити!”, – додала вона.

“Тарас Шевченко – символ України, тої, котра дає всім нам життя, і яку сьогодні захищають наші хлопці”, – сказала Наталія Іларіошина, начальник відділу культури департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міськради. “Шевченко – це прекрасна українська мова, це наша історія, яку ми нікому не дамо знищити. Тому ми й вивчаємо Шевченка. А сьогоднішнє свято дає нам можливість у нашу незламність, нашу перемогу і любов до України”.

Присутнім нагадали, що з віршами Шевченка мужні українці стояли на Майдані. І показали кадр з фільму, на якому Сергій Нігоян, наш земляк, який загинув на Майдані, один з героїв Небесної сотні, читав на Майдані вірш Шевченка… «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» Після чого присутні вшанували пам’ять усіх загиблих за свободу України хвилиною мовчання.

У музеї Кам’янського урочисто відзначили День народження Великого Кобзаря - ФОТО

“Сьогодні особливий день, день народження великого пророка, який залишив слід в нашій історії на сотні років”, – сказав отець Ігор Пагулич, настоятель української греко-католицької церкви. “Він і сьогодні залишається українським пророком”.

Ігор Пагулич згадав, як наші воїни звільняли від російських загарбників місто Балаклаву. І коли вони здерли з бігборда якийсь рашистський плакат, під ним виявилися слова Шевченка: «І вам слава, сині гори». “Виходить, Шевченко скрізь із нами!”, – резюмував він.

– Слава Україні! – цими словами закінчив свій виступ Ігор Пагулич.

– Героям слава! – відповів зал.

До глядачів з екрана звернувся Олександр Ратушняк, який зараз воює з російськими загарбниками. Він запропонував присутнім долучитися до флешмобу віршів Шевченка. І сам прочитав вірш «І небо невмите, і заспані хвилі». Зал миттєво відгукнувся – хлопці та дівчата прочитали зі сцени декілька віршів поета.

На закінчення свята Наталія Буланова розповіла глядачам цікаву деталь – усі круглі дати дня народження Тараса Шевченка припали на війни. На його 100-річчя, у 1914 році, почалася Перша світова війна. На 200-річчя, у 2014 році, почалася україно-російська війна.

“Це свідчення того, що Великий Кобзар крокує разом з нашою історією, яка – і ми всі в це віримо – обов’язково буде славетною і переможною!”, – завершила свій виступ директорка музею.