Епідемії ГРВІ та грипу на Дніпропетровщині немає, кажуть лікарі

Епідемії ГРВІ та грипу на Дніпропетровщині немає, кажуть лікарі

Автор: Валентин Фіголь

На початку березня епідемії ГРВІ та грипу на Дніпропетровщині немає, кажуть лікарі держустанови «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ».

На початку березня в Дніпропетровській області на ГРВІ, включно із підозрою на коронавірусну інфекцію, захворіло 7999 людей, із них 2348 – діти віком до 17 років. У порівнянні з останнім тижнем лютого захворюваність знизилась на 1,4%.

Інтенсивний показник захворюваності по області нижче епідемічного порогу на 56,3%.

У порівнянні з останнім зимовим тижнем загальна кількість госпіталізованих осіб знизилась на 26%, а серед дітей – на 13,7%. Всього за звітний тиждень по області госпіталізовано 407 осіб (5,1% від захворілих), з них 157 дітей (6,7% від захворілих дітей).

За результатами вірусологічного моніторингу у поточному епідемічному сезоні в області встановлено циркуляцію вірусів грипу типу А (у переважній більшості), грипу В, парагрипу, РС-вірусів, рино-, аденовірусів та метапневмовірусів.

Лікарі нагадали корисні поради для профілактики грипу:

– захворів – сиди вдома!

– уникайте близького контакту з хворим;

– прикривайте ніс та рот (під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим);

– мийте руки (часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі);

– намагайтеся не торкатися обличчя (на руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс);

– провітрюйте та дезінфікуйте приміщення (особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий);

– привчіть себе до корисних звичок (будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживно).